אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > מכתב היועמ"ש לממשלת המעבר: "הימנעו מקבלת החלטות בענייני מדיניות ותקציב"

יהודה וינשטיין

מכתב היועמ"ש לממשלת המעבר: "הימנעו מקבלת החלטות בענייני מדיניות ותקציב"


17.10.2012 | עו"ד אנה נודל

במכתב ששיגר היועץ המשפטי לממשלה למזכיר המדינה התריע יהודה וינשטיין בפני הממשלה כי כממשלת מעבר, סמכויותיה בתקופה הקרובה יהיו מוגבלות

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שיגר אתמול (ג') מכתב למזכיר המדינה צבי האוזר, שבו הוא מבקש להסב את תשומת לב הממשלה למעמדה החדש כממשלת מעבר. וינשטיין הפנה לפסיקה של נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק, שהתייחס לסמכויות המצומצמות יותר של ראש ממשלה וחברי הממשלה מהרגע בו הממשלה הופכת ל"ממשלת מעבר".

ממשלת מעבר מוגדרת כממשלה המכהנת לאחר שנקבע מועד בחירות מוקדם מתקופת הכהונה הרשמית שלה, כגון במצב של התפטרות ראש ממשלה, הצבעת אי אמון, החלטת ממשלה על פיזור הכנסת, בתקופה שלאחר בחירות ועד לכניסת הממשלה הבאה לכהונתה ועוד. מדבריו עולה שממשלת מעבר אינה רשאית להתוות מדיניות חדשה, לקבל החלטות חדשות בענייני תקציב וכספים וכדומה.

ממשלת מעבר עסוקה מן הסתם בהתארגנות לבחירות ולכן החלטותיה נגועות בשיקולים שאינם מן העניין. יצוין שמכתב מעין זה אינו מעיד בהכרח על כך שהיועמ"ש רואה כעת התנהלות בעייתית של הממשלה, אך מתוקף תפקידו הוא מתריע על סכנה ולמעשה מודיע על כך שהוא לא יוכל לייצג את הממשלה אם היא תסתבך בקבלת החלטות שיתבררו כחורגות מסמכותה.

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.