אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > קרן צדקה תובעת את גאידמק בטענה שקיבל במרמה 44 מיליון דולר מכספי הקרן

צילום:אבי דרור

קרן צדקה תובעת את גאידמק בטענה שקיבל במרמה 44 מיליון דולר מכספי הקרן


04.09.2012 | עו"ד אנה נודל

בתביעה שהגישה קרן דורסת על סך של 242 מיליון שקל נטען כי גאידמק השקיע את כספי הקרן באיגרות חוב של חברה שהייתה בבעלותו ונמחקה לפני מועד הפירעון

קרן הצדקה דורסת הגישה אתמול (ב') תביעה נגד ארקדי גאידמק בסך של 242 מיליון שקל, בטענה שגזל במרמה את כספי הקרן.

לטענת קרן דורסת, התומכת במוסדות כגון בתי החולים איכילוב והמרכז הרפואי הלל יפה בחדרה, מגן דוד אדום, זק"א, יד שרה, אקי"ם ואוניברסיטת תל אביב, גאידמק ניהל את השקעותיה ברוסיה ומדינות ברית המועצות לשעבר. הוא השקיע בשוק המניות הרוסי ונתן פקודות מכירה ורכישה. בשנת 2006 הציע גאידמק להשקיע באיגרות חוב של חברת מיצ'ים שהייתה בשליטתו. הקרן השקיעה באיגרות החוב של מיצ'ים מעל 44 מיליון דולר והובטחה לה תשואה שנתית של 5.45%. מועד הפירעון של האג"ח עבר בינואר השנה, ולטענת הקרן, עד כה לא נפרע החוב. חברת מיצ'ים נמחקה ודרישותיה של הקרן להחזרת הכספים לא נענו.

בכתב התביעה טוענת דורסת כי "גאידמק נהג ברשלנות, הציג מצגי שווא ובכלל זאת בדבר הכדאיות שבהשקעה באמצעות איגרת החוב והסבירות שזו תיפרע. הוא הפר את חובותיו כיועץ ומנהל ההשקעות של דורסת, תוך ניצול לרעה של מעמדו ותפקידיו והפרת אמונה בו, ותוך שימוש לרעה ביחסי האמון בין הצדדים".

הקרן המיוצגת על ידי עורכי הדין גד טיכו וירון קוכמן ממשרד כספי ושות' טענת כי מעשיו של גאידמק הסבו לה נזקים של כ-60 מיליון דולר.

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.