אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > אוניברסיטת בר אילן נסוגה מהתביעה נגד הקמת האוניברסיטה באריאל

צילום:מיכאלי

אוניברסיטת בר אילן נסוגה מהתביעה נגד הקמת האוניברסיטה באריאל


28.08.2012 | עו"ד אנה נודל

אוניברסיטאות הגישו עתירה לבג"ץ נגד ההחלטה להכיר במרכז האקדמי באריאל כמוסד אוניברסיטאי. בר אילן, שסייעה בהקמת מכללת אריאל, הודיעה שלא תצטרף לעתירה

ועד ראשי האוניברסיטאות הגיש לפני כשבוע עתירה לבג"ץ נגד ההחלטה להקים אוניברסיטה באריאל. לטענת העותרים מדובר בהחלטה "רוויית פגמים, בלתי סבירה באופן קיצוני ואינה מתקבלת על הדעת". העתירה הוגשה בשם כל האוניברסיטאות, כולל אוניברסיטת בר-אילן. היום (ג') הודיעה בר אילן על החלטתה שלא להצטרף לעתירה זו. 

במסגרת התביעה טוענים העותרים כי למועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון, אשר קיבלה את ההחלטה להכיר במרכז האקדמי אריאל כאוניברסיטה, אין את הכלים הדרושים לקבלת החלטה כזו הכרוכה לטענתם בבחינת מערכת ההשכלה הגבוהה בכל המדינה. בנוסף האוניברסיטאות טוענות כי רק 15% מהסטודנטים במרכז הינם תושבי האזור ולכן אין צורך בהקמת אוניברסיטה ביהודה ושומרון.

מוקד ההתנגדות של האוניברסיטאות הוא כמובן התקצוב של אוניברסיטה חדשה שיבוא על חשבון התקצוב שלהן. לאחר שהוחלט להכיר באריאל כאוניברסיטה לאלתר, קיימו ראשי האוניברסיטאות ישיבה לדון בהמשך צעדיהן. בישיבה זו התנגדו אנשי אוניברסיטת בר אילן לעמדת ראשי האוניברסיטאות להגיש עתירה לבג"ץ שלא להעניק לאריאל הכרה כאוניברסיטה. נוכח העובדה שבר- אילן נותרה בעניין זה בעמדת מיעוט, הסכימה האוניברסיטה כי העתירה תוגש ע"י ועד ראשי האוניברסיטאות כגוף אחד. עם זאת, לאחר שהתברר כי ראשי האוניברסיטאות נדרשים לחתום על יפויי כוח נפרדים לכל אוניברסיטה להגשת העתירה הודיע פרופ' משה קוה, נשיא בר אילן, כי הוא מתנגד ולא יחתום על יפויי הכוח.

אוניברסיטת בר- אילן סייעה בעצם בהקמת מכללת אריאל והעניקה לה את חסותה האקדמית במשך שנים רבות. שני המוסדות חתמו על הסכם לשיתוף פעולה אקדמי להדרכה משותפת של הדוקטורנטים של מכללת אריאל ע"י פרופסורים של אוניברסיטת בר- אילן וחברי סגל ממכללת אריאל. לאור זאת התנגד נשיא האוניברסיטה לשימוש בכלי של בג"ץ מטעם בר אילן כנגד מכללת אריאל.

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.