אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > אושרה בקשה לתביעה ייצוגית נגד מנורה מבטחים בסך 10 מיליון שקל

צילום: Getty images Israel

אושרה בקשה לתביעה ייצוגית נגד מנורה מבטחים בסך 10 מיליון שקל


19.08.2012 | רון פז

התובעת טוענת כי תגמולי ביטוח הבריאות מחושבים באופן המפחית את סכום התגמולים המשולמים למבוטחים שלא תבעו את חברת הביטוח בעקבות ניתוח שנזקקו לו, והזכאים למחצית מערכו

בית המשפט אישר את הבקשה לתביעה ייצוגית שהוגשה נגד חברת מנורה מבטחים ביטוח בע"מ. מנורה מבטחים הודיעה לבורסה כבר באפריל 2009 כי הוגשה נגדה תובענה ובקשה לאישורה כתובענה ייצוגית. ביום ה' האחרון יצאה החברה בהודעה נוספת לבורסה, ועדכנה על אישור הבקשה לתובענה ייצוגית.

עניינה של התובענה הינו פוליסות ביטוח בריאות הכוללות זכות לקבלת מחצית ערכו של טופס 17 מטעם קופת חולים, במקרים בהם המבטח לא השתתף במימון ניתוח המכוסה על פי הפוליסה. הטענה המרכזית בתובענה הינה כי בכל הקשור לכיסוי הנ"ל, מנורה מחשבת את תגמולי הביטוח באופן המפחית את סכום התגמולים המגיע למבוטחים לפי הבנתה, זאת תוך הטעיה של המבוטחים והפרת חוזה הביטוח בניגוד לדין.

הקבוצה אותה מייצגת התובעת הינה כל מבוטח בפוליסות בריאות הכוללות כיסוי כאמור שנותחו בניתוח שלא מומן על ידי מנורה בשבע השנים שקדמו להגשת התביעה. עילות התביעה היו הטעיה והפרת חוזה הביטוח, אך ביהמ"ש אישר רק את עילת הפרת חוזה הביטוח.

בעוד שהתובעת העמידה את נזקה האישי על סך של 2,420 שקל, היא העריכה את סך הנזק לקבוצה כולה בסך העולה על 10 מיליון שקל.

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.