אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > העליון קיבל את ערר המדינה: ריקו שירזי יישאר במעצר עד תום ההליכים נגדו

צילום: אתר הרשות השופטת

העליון קיבל את ערר המדינה: ריקו שירזי יישאר במעצר עד תום ההליכים נגדו


31.07.2012 | עו"ד אנה נודל

בית המשפט העליון: עילת האיום על העדים אינה פגה ברגע שהעד סיים את עדותו; עבירות הרכוש שביצע שירזי נמצאות במדרג חומרה גבוה ולכן מקימות עילת מעצר

בעקבות ערר שהוגש על ידי המדינה, החליט היום (ג') בית המשפט העליון, מפי השופט ניל הנדל (בתמונה), כי העבריין אריה (ריקו) שירזי יישאר במעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

ביום 23.11.11 הוגש לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום נגד שירזי על ידי המחלקה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המיסים. על פי כתב האישום, נהג שירזי לתת הלוואות בריבית קצוצה וביצע עבירות מס והלבנת הון על מנת להסוות את מתן ההלוואות ולהתחמק מתשלום מס הכנסה ומע"מ בהיקף של מיליוני שקלים.

כמו כן הואשם שירזי בכתב האישום בשלוש עבירות איומים על עד המדינה ועל אחרים. יחד עם הגשת כתב האישום הוגשה על ידי רשות המיסים גם בקשה למעצרו של שירזי עד לתום הליכים נגדו.

בחודש אפריל קבע בית המשפט המחוזי בת"א כי שירזי ייעצר עד לתום ההליכים נגדו, אך יוכל להגיש בקשה לשחרורו בתום שמיעת עדותו של עד המדינה נגדו. משסיים עד המדינה להעיד נגד שירזי, ולאחר דיון בבקשה לעיון חוזר בהחלטת מעצרו, שוחרר לפני שבועיים שירזי למעצר בית. פרקליטות המדינה הגישה ערר על ההחלטה באמצעות עו"ד יורם הירשברג ועו"ד טליה נעים.

בית המשפט העליון קיבל את ערר המדינה במלואו, ביטל את החלטת שחרורו של שירזי וקבע כי ייעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. השופט ניל הנדל קבע בהחלטתו כי אין לקבל את גישתו של בית המשפט המחוזי לפיה עילת האיום על העדים בתיק והניסיון להשפיע עליהם מצידו של שירזי פגה ברגע שסיים עד המדינה להעיד.

עוד קבע בית המשפט העליון, כי עבירות הרכוש שביצע שירזי נמצאות במדרג חומרה גבוה ולכן מקימות עילת מעצר, וכי בניגוד להחלטת בית המשפט המחוזי קיימות ראיות לכאורה בעבירות איומים נוספות המיוחסות לשירזי בכתב האישום נגדו.

(בש"פ 5561/12).

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.