אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > לונדון: נדחתה תביעת המיליארדים של גאידמק נגד לבייב

צילום: אבי דרור

לונדון: נדחתה תביעת המיליארדים של גאידמק נגד לבייב


01.07.2012 | עו"ד אנה נודל

גאידמק דרש פיצוי של כ-2 מיליארד דולר על חלקו בחברת יהלומים באנגולה; בית המשפט הגבוה בלונדון קבע כי יש תוקף להסכם הפשרה ביניהם בו ויתרו על תביעות הדדיות

בית המשפט הגבוה בלונדון דחה ביום שישי את תביעתו של ארקדי גאידמק נגד לב לבייב. גאידמק דרש פיצוי כספי בסך כ-2 מיליארד דולר על חלקו לכאורה ברווחיה של חברת היהלומים Ascorp.

החברה, שהוקמה על-ידי לבייב וגאידמק, קיבלה בראשית שנות האלפיים זיכיון בלעדי לייצוא יהלומים מאנגולה. לטענת גאידמק, בעקבות הסכם שהיה בינו לבין לבייב, הוא היה צריך לקבל עמלות ודיבידנדים מרווחי חברת היהלומים. לטענתו, עד שנת 2005 לבייב העביר אליו כ-2-3 מיליון דולר בחודש בעקבות ההסכם, ובסך הכול הוא קיבל 100-150 מיליון דולר.

גאידמק טען כי העתק של החוזה בינו לבין לבייב הופקד בידי הרב הראשי של חב"ד ברוסיה, ברל לזר. הרב זומן לעדות בבית המשפט אך סירב להגיע ומסר הצהרה, בה הוא כתב כי יתכן שהופקדה אצלו מעטפה שנגרסה בטעות. לבייב הכחיש את קיום ההסכם המסדיר את חלוקת הרווחים ביניהם וטען שגאידמק ויתר על זכויותיו בחברה במסגרת הסכם פשרה.

השופט לורד ג'פרי ווס קבע, כי אכן נחתם בין הצדדים הסכם שהינו תקף ומחייב. יחד עם זאת, הצדדים הגיעו להסדר פשרה שנכנס לתוקף ב-6 באוגוסט 2001 ובמסגרתו הם ויתרו על תביעות הדדיות. על כן השופט דחה את התביעה של גאידמק. בפסק דינו כתב השופט ווס בין היתר, כי הוא לא מצא את גאידמק כעד אמין והצביע על הרבה סתירות בגרסתו. המשפט החל בלונדון לפני כחודש והגיע לסיומו ביום שישי האחרון. בעוד מספר ימים תינתן ההחלטה לעניין גובה הוצאות המשפט.

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.