אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > פוליטיזציה? מבקר המדינה יחקור את התנהלות הפרקליטות בגבעת האולפנה

צילום: בוצ'צ'ו

פוליטיזציה? מבקר המדינה יחקור את התנהלות הפרקליטות בגבעת האולפנה


06.06.2012 | רון פז

הוועדה לביקורת המדינה הורתה למבקר לבדוק מדוע הכריזה פרקליטות המדינה בבג"ץ בפרשת גבעת האולפנה כי הבתים ייהרסו, והתעלמה מתקדימים משפטיים

 

הוועדה לביקורת המדינה הורתה היום (ד') למבקר המדינה, השופט (בדימוס) מיכה לינדנשטראוס, לחקור  את התנהלות פרקליטות המדינה, בתשובתה לבג"ץ בעניין גבעת האולפנה. יו"ר הוועדה, ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי), הבהיר כי נציגי הפרקליטות לא ענו אתמול, בדיון שקיימה הוועדה, על השאלה המרכזית: מדוע הסכימו להריסת המבנים, התעלמו מזכויות בעלי הדירות ולא השתמשו בטענות משפטיות רבות ובתקדימים – כולל מפסיקות בית המשפט העליון עצמו – כדי למנוע את ההריסה.

לדברי אריאל, "מספר חברי כנסת התבטאו אתמול בישיבה כי התנהלות הפרקליטות היא שערורייתית, וגם לי אישית יש מידע שמחייב את בדיקת תפקודה. לעמדת הפרקליטות בבג"ץ גבעת האולפנה יש השלכות חמורות על החברה הישראלית ועל אירועים דומים בעתיד – ולכן חובה לבדוק עד כמה היא הייתה נאמנה לשליחותה".

המשפטן יהודה יפרח, משובתי הרעב, טען עוד כי שופט ביהמ"ש העליון חנן מלצר הוכיח כבר בעבר כי חוק הקרקעות העות'מאני, החל באזור, כבר מכיל בתוכו את  חוק ההסדרה - אך בתשובת המדינה לבג"ץ לא התייחסו לכך. הוא האשים כי "במחלקת הבג"צים יש אנשים שיודעים זאת אך לא מיידעים את בג"ץ, והפרקליטות מנהלת מדיניות עצמאית המונעת ממניעים פוליטיים".

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.