אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > בעקבות החלטת הנציב גולדברג: "שופטת הפירוקים" ורדה אלשיך צפויה לפרוש מכס השיפוט

צילום: אתר הרשות השופטת

בעקבות החלטת הנציב גולדברג: "שופטת הפירוקים" ורדה אלשיך צפויה לפרוש מכס השיפוט


06.06.2012 | רון פז

קבלת התלונות נגד אלשיך על-ידי נציב תלונות הציבור על שופטים צפויה להביא לזימון השופטת לשיחת בירור אצל נשיא ביהמ"ש העליון ובה תוצע לה פרישה

 

מתרבות ההערכות במערכת המשפטית כי השופטת המחוזית ורדה אלשיך תיאלץ לפרוש מכס השיפוט. נראה כי החלטת נציב תלונות הציבור על שופטים, אליעזר גולדברג, לקבל את התלונות נגד השופטת במלואן בפרשת שיפוץ הפרוטוקול, וכן גילה של השופטת (68), יאלצו אותה לפרוש פרישה מוקדמת.

"גלובס" דיווח היום כי נשיא בית המשפט העליון, אשר גרוניס, החליט לזמן את השופטת אלשיך לשיחת בירור שתתקיים מיד עם חזרתה ארצה באמצע חודש יולי. גרוניס צפוי להציע לה להקדים מיוזמתה את פרישתה מכהונה שיפוטית, המתוכננת לקיץ 2014. אם תסרב, עלולה אלשיך לעמוד לדין משמעתי שיתכן ויוביל למהלך הדחה באמצעות הוועדה לבחירת שופטים.

הפרשה החלה לפני כשמונה חודשים, בשעה שאלשיך הגישה תלונה לוועדת האתיקה בלשכת עורכי הדין נגד עו"ד יצחק ארגז, שביקש להתמנות למנהל בתיק כינוס נכסים גדול. אלשיך טענה כי ארגז הסתיר ממנה מידע בנוגע לעמדת בנק הפועלים, אחד מנושי החייב בתיק. השופטת הודיעה כי פרוטוקול הדיון ישמש לצורך הגשת תלונה נגד עו"ד ארגז, אלא שלתלונה צורף פרוטוקול שכלל לא פחות מ-36 שינויים ותיקונים לפרוטוקול המקורי.

עובדה זו הביאה להגשת תלונה נגד אלשיך ע"י יו"ר ועד מחוז תל-אביב בלשכת עורכי הדין, אפרים נוה, בפני נציב תלונות הציבור על שופטים. נטען כי השינויים בפרוטוקול נועדו להחמיר את מצבו של עו"ד ארגז, ובכל מקרה אין לשנות פרוטוקולים לאחר שהצדדים יוצאים מהאולם.

השופטת אלשיך, המכהנת מאז יוני 2006 כסגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב, נחשבת למשפיעה ביותר על העולם העסקי בישראל, ומרבית תיקי הפירוק וכינוס הנכסים עברו תחת ידיה – לרבות אפריקה ישראל, תעש, פיקנטי, קלאבמרקט, ברגר קינג והבנק למסחר.

בצד בקיאותה וחשיבותה בתחום, אלשיך נודעה גם בסגנונה החריף ואינה מהססת לנזוף בצדדים, עובדה שהקנתה לה יריבים לא מעטים במערכת המשפט. כעת נראה שהקריירה החשובה והשנויה במחלוקת שלה עומדת על סף סיום.

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.