אישור


ראשי  > חוזים והסכמים  >  הסכמי מתנה

מתנה היא הקניית נכס שלא בתמורה (חוק המתנה, התשכ"ח-1968).
אנשים רבים מבקשים להעניק ליקיריהם מתנות, כולל כאלו שהינן בעלות ערך כלכלי משמעותי, דוגמת נכס למגורים או למסחר.
אמנם, מתנה באופן טבעי ניתנת מתוך רצון טוב של הנותן, אולם גם כאשר מדובר במתנה, חשוב להסדיר את הנושא בהסכם מתנה וזאת גם מההיבט ההצהרתי, שכן לסיווגה של עסקה כ'מתנה' השלכות שונות (לדוגמא, השלכות מבחינת מיסוי), וגם על מנת לאפשר לצדדים לקבוע תנאים/סייגים או הגבלות.
הסכם מתנה הוא חוזה ככל חוזה אחר, וככזה ובפרט מאחר ומדובר על העברה ללא תמורה, על נותן המתנה להבהיר כי התקשר בהסכם מרצונו הטוב ומתוך כוונה מלאה. לעיתים, יבקש הנותן להכניס בהסכם המתנה סעיף המאפשר לו לשנות את דעתו במקרים של הרעה משמעותית במצבו הכלכלי או של שינוי קיצוני בהתנהגות מקבל המתנה כלפיו, אולם גם החזרה מהמתנה כפופה לכללי הדין והפסיקה.
באתר תקדין תוכלו למצוא הסכמי מתנה בין הורים לילדיהם ,הניתנים להתאמה אישית לתנאי המקרה הייחודי.

---

דוגמאות חוזים מובילים בתחום

 
---

למה לרכוש חוזה בתקדין ?

אתר תקדין הינו אתר משפטי וותיק ובעל מוניטין רב בקרב עורכי דין, משפטנים, שופטים והציבור הרחב. באתר מיליוני פסקי דין, חוקים, כתבי טענות, תקצירי פסיקה ועוד. תקדין מנוהל ומתוחזק ע"י צוות מקצועי של עורכי דין ומידענים.

תבניות החוזים המוצעות לרכישה בתקדין נערכו ע"י עורכי דין בעלי ניסיון וידע, וניתנות להתאמה אישית בצורה פשוטה ביותר.


---

רכישת חוזים בתקדין - פשוט וקל

מאגר החוזים בתקדין מפולח לפי קטגוריות מקצועיות, באופן המאפשר איתור קל ופשוט של החוזה הרלבנטי. בצד כל חוזה, הסבר לגבי מהותו וכיצד להתאימו לצרכי המשתמש, וזאת, על מנת להקל עליכם למצוא את מבוקשכם, ולעשות שימוש בחוזה בצורה נוחה ויעילה.

*שימוש בתבניות החוזים אינו מהווה ייעוץ משפטי, או תחליף לייעוץ שכזה.

facebook google+