אישור


ראשי  > חוזים והסכמים  >  בקשות למינוי אפוטרופוס

ככלל, מינוי אפוטרופוס נדרש עבור מי שאינו מסוגל לדאוג לענייניו או לצרכיו, כשחוק הכשירות המשפטית והאפוטרופסות, התשכ"ב-1962 מפרט רשימת מקרים בהם יש למנות אפוטרופוס, ובהם קטינים (בנסיבות מסוימות), פסולי דין ועוד.
בית המשפט הוא הגורם הממנה אפוטרופוס , זאת לאחר שבחן היטב את המקרה ואת נסיבותיו. לעיתים יכול בית המשפט להחליט על מינוי אפוטרופוס כללי הדואג גם לענייני הגוף וגם לענייני רכוש, או מינוי אפוטרופוס לענייני גוף או לענייני רכוש בלבד. כמו כן, יכול בית המשפט למנות את האפוטרופוס כקבוע או כזמני ואף כמוגדר לפעולה מסוימת בלבד.
חשוב לדעת, כי בית המשפט אינו חייב למנות דווקא קרוב משפחה כאפוטרופוס, זאת במידה וימצא כי טובת החסוי מחייבת מינוי אפוטרופוס אחר.
הבקשה למינוי אפוטרופוס תוגש לבית המשפט בצירוף תצהיר המאמת את העובדות הכתובות בבקשה, ותכלול חוות דעות מקצועיות באשר למצבו של האדם לו מבקשים למנות אפוטרופוס, זהות האפוטרופוס המוצע והסכמתו בכתב לתפקיד, עילת הבקשה , מטרתה ועוד.

באתר תקדין תוכלו למצוא נוסחי בקשה שונים למינוי אפוטרופוס ובהם בקשות למינוי ביתה/בנה של חסויה כאפוטרופוסית, עם ובלי אימות עורך דין ודוגמאות תצהירים המצורפים לבקשה למינוי אפוטרופוס.

---

דוגמאות חוזים מובילים בתחום

 
---

למה לרכוש חוזה בתקדין ?

אתר תקדין הינו אתר משפטי וותיק ובעל מוניטין רב בקרב עורכי דין, משפטנים, שופטים והציבור הרחב. באתר מיליוני פסקי דין, חוקים, כתבי טענות, תקצירי פסיקה ועוד. תקדין מנוהל ומתוחזק ע"י צוות מקצועי של עורכי דין ומידענים.

תבניות החוזים המוצעות לרכישה בתקדין נערכו ע"י עורכי דין בעלי ניסיון וידע, וניתנות להתאמה אישית בצורה פשוטה ביותר.


---

רכישת חוזים בתקדין - פשוט וקל

מאגר החוזים בתקדין מפולח לפי קטגוריות מקצועיות, באופן המאפשר איתור קל ופשוט של החוזה הרלבנטי. בצד כל חוזה, הסבר לגבי מהותו וכיצד להתאימו לצרכי המשתמש, וזאת, על מנת להקל עליכם למצוא את מבוקשכם, ולעשות שימוש בחוזה בצורה נוחה ויעילה.

*שימוש בתבניות החוזים אינו מהווה ייעוץ משפטי, או תחליף לייעוץ שכזה.

facebook google+