אישור


ראשי  > חוזים והסכמים  >  ייפויי כוח

יפוי כוח הינו הוראה המאפשרת לאדם (מיופה הכוח) לבצע פעולה משפטית כלשהי בשם שולחו, וזאת כאשר השולח אינו מעוניין או אינו יכול מסיבה כזו או אחרת לבצע את הפעולה. החוק מגדיר מהן הפעולות אותן ניתן לבצע באמצעות יפוי כוח ומהן הפעולות בהן נדרש בעל העניין להיות נוכח בעצמו, אלא אם הוגדר יפוי כח ספציפי במיוחד לפעולה זו.
קיימים סוגים שונים של ייפויי כוח כאשר ההבחנה הכללית היא בין ייפוי כוח מיוחד המיועד לפעולה ספציפית או לצורך ספציפי, למשל, פעולה בחשבון בנק, מכירת רכב וכדומה, לבין ייפוי כוח כללי, המיועד למספר פעולות או לתחום כללי כזה או אחר ומרחיב את יכולתו של מיופה הכוח לפעול.
ככלל, ייפוי הכוח צריך לכלול את המטרה שלשמו הוא ניתן, כאשר חריגה ממטרה זו עלולה להביא לתביעה משפטית נגד מיופה הכוח.
סוג נוסף של ייפוי כוח הינו ייפוי כח בלתי חוזר בו הצד המייפה את כוחו של אחר לביצוע פעולה מסוימת, אינו יכול לחזור בו, אלא בהסכמת המיופה או בהוראת בית משפט.
ככלל, בייפוי הכוח יופיעו פרטי מיופה הכוח ופרטי מיפה הכוח ומטרת או מטרות ייפוי הכח, היינו הפעולות אותן רשאי מיופה הכוח לבצע.
באתר תקדין תוכלו למצוא סוגים שונים של ייפוי כח, ובהם ייפוי כח למחיקת הערת אזהרה, ייפוי כח לתשלום היטל השבחה, ייפוי כח לרכישת מקרקעין, ייפוי כח למכירת מקרקעין ייפוי כח לתכנון ובנייה ועוד. כל המסמכים ניתנים לשינוי והתאמה בצורה פשוטה.

---

דוגמאות חוזים מובילים בתחום

 
---

למה לרכוש חוזה בתקדין ?

אתר תקדין הינו אתר משפטי וותיק ובעל מוניטין רב בקרב עורכי דין, משפטנים, שופטים והציבור הרחב. באתר מיליוני פסקי דין, חוקים, כתבי טענות, תקצירי פסיקה ועוד. תקדין מנוהל ומתוחזק ע"י צוות מקצועי של עורכי דין ומידענים.

תבניות החוזים המוצעות לרכישה בתקדין נערכו ע"י עורכי דין בעלי ניסיון וידע, וניתנות להתאמה אישית בצורה פשוטה ביותר.


---

רכישת חוזים בתקדין - פשוט וקל

מאגר החוזים בתקדין מפולח לפי קטגוריות מקצועיות, באופן המאפשר איתור קל ופשוט של החוזה הרלבנטי. בצד כל חוזה, הסבר לגבי מהותו וכיצד להתאימו לצרכי המשתמש, וזאת, על מנת להקל עליכם למצוא את מבוקשכם, ולעשות שימוש בחוזה בצורה נוחה ויעילה.

*שימוש בתבניות החוזים אינו מהווה ייעוץ משפטי, או תחליף לייעוץ שכזה.

facebook google+