אישור


ראשי  > חוזים והסכמים  >  דוגמאות זיכרון דברים

זיכרון דברים הינו חוזה המצוי מבחינת שלבי עסקה למכירת/רכישת דירה, בשלב הביניים שבין שיחות המשא ומתן לבין חוזה רכישת הדירה עצמו הנחתם בין הקונה למוכר.
כמו בכל חוזה, על שני הצדדים - המוכר והקונה, לוודא כי זכויותיכם באות לידי ביטוי בזיכרון הדברים וכי האינטרסים שלכם זוכים לייצוג מלא.
השאלה האם לחתום על זיכרון דברים או לחכות לחתימה על חוזה הרכישה הרשמי הינה שאלה שבשיקול דעת הצדדים ובהתאם לנסיבות העסקה הספציפית ונתוניה. צדדים לעסקה לרכישת/מכירת דירה המחליטים כי ברצונם לחתום על זיכרון דברים, למעשה נותנים ביטוי בחוזה כתוב לרצינות כוונותיהם, באופן המאפשר להם להתקדם בעסקה ולהביא לידי סיכום את אותם הפרטים שטרם סוכמו בזיכרון הדברים עצמו.
קיימים מספר כללים שעל זיכרון הדברים לעמוד בו, על מנת שניתן יהיה לראות בו כחוזה מחייב לכל דבר ועניין, ובכללם סעיפים מהותיים אשר בלעדיהם יתכן כי במצב בו יגיעו הצדדים להתדיינות משפטית, לא יוכר זיכרון הדברים כחוזה בר תוקף בבית המשפט.
דוגמאות לסעיפים שהינם חלק מזיכרון דברים אפשרי בעסקה למכירת/רכישת דירה, הינם סעיפים בהם מצהיר המוכר כי הוא בעל הנכס וכי הדירה נקייה משעבודים, סעיפים הקובעים את גובה התמורה עבור הדירה ותנאי התשלום וסעיפים המגדירים סנקציה במקרה של הפרת חוזה.
באתר תקדין, תוכלו למצוא דוגמאות של זיכרון דברים, ובהם זיכרון דברים כללי, זיכרון דברים בנוסח שעדיף על המוכר וזיכרון דברים בנוסח העדיף על קונה הדירה. כל החוזים ניתנים להשלמה ולהתאמה לעסקה ולדירה הנתונה.

---

דוגמאות חוזים מובילים בתחום

 
---

למה לרכוש חוזה בתקדין ?

אתר תקדין הינו אתר משפטי וותיק ובעל מוניטין רב בקרב עורכי דין, משפטנים, שופטים והציבור הרחב. באתר מיליוני פסקי דין, חוקים, כתבי טענות, תקצירי פסיקה ועוד. תקדין מנוהל ומתוחזק ע"י צוות מקצועי של עורכי דין ומידענים.

תבניות החוזים המוצעות לרכישה בתקדין נערכו ע"י עורכי דין בעלי ניסיון וידע, וניתנות להתאמה אישית בצורה פשוטה ביותר.


---

רכישת חוזים בתקדין - פשוט וקל

מאגר החוזים בתקדין מפולח לפי קטגוריות מקצועיות, באופן המאפשר איתור קל ופשוט של החוזה הרלבנטי. בצד כל חוזה, הסבר לגבי מהותו וכיצד להתאימו לצרכי המשתמש, וזאת, על מנת להקל עליכם למצוא את מבוקשכם, ולעשות שימוש בחוזה בצורה נוחה ויעילה.

*שימוש בתבניות החוזים אינו מהווה ייעוץ משפטי, או תחליף לייעוץ שכזה.

facebook google+