חדשות משפטיות
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"

פניה למערכת תקדין

פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 26 ש"ח
ת"פ (תל-אביב-יפו) 4560-05 - מדינת ישראל נ' אליהו דנוך

ת"פ (תל-אביב-יפו) 4560-05

מדינת ישראל

נ ג ד

אליהו דנוך


בית משפט השלום בתל-אביב-יפו

[02.11.2010]


בפני דניאלה שריזלי כב' השופטת


בשם הנאשם - עו"ד רונן אורן

 

גזר - דין

 

נגד הנאשם ונאשם נוסף, מיכאל הרמן (הנאשם 2), הוגש כתב אישום שייחס לשניים עבירות לפי חוק מס ערך מוסף, התשל"ו-1975, שעיקרן, ניהולו של עסק ללא שמולאו התנאים לעניין רישומו, הימנעות מניהול פנקסי חשבונות, אי רישום תקבולים, והימנעות מהגשת דוחות כספיים, וכל זאת, תוך שימוש במרמה ותחבולה, במטרה להתחמק מתשלום מס.

מיכאל הרמן הודה בעבירות שיוחסו לו לגבי תקופה מצומצמת יחסית (תקופה בה שהה הנאשם בחו"ל), הוא הורשע ודינו נגזר למאסר בפועל בן 8 חודשים, ולמאסר על תנאי.

הנאשם שלפניי כפר במיוחס לו ונשמעו הראיות בתיק.

בהכרעת הדין שניתנה בעניינו של הנאשם ב-3.10.10 קבעתי, כי בכל התקופה שבין שנת 2000 ועד סוף חודש יולי 2004 (מועד בו פתחה רשות המסים בחקירה גלויה בעניינו של הנאשם) ניהל הנאשם עסק, חניון לכלי רכב ברח' הנמל 18 בתל-אביב (חניון חוף הרחצה המכונה "חוף מציצים"), בשטח קרקע הסמוך למקום מגוריו ברח' הנמל; הנאשם היה בעל השליטה בעסק, אחראי היה להפעלתו, בעצמו ובאמצעות אחרים, וגבה את התקבולים. החקירה שנערכה העלתה, כי הכנסותיו של הנאשם מהחניון (במועדים בהם נבדקה הפעילות בו) היו הכנסות ניכרות. ואולם, בכל התקופה הרלוונטית נמנע הנאשם מלרשום את העסק כעוסק במע"מ, ונמנע מלקיים את מצוות המחוקק בדבר ניהול פנקסים ורשומות בצורה ובדרך שקבע שר האוצר [בהוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות) תשל"ג-1973 ובתקנות מס ערך מוסף (ניהול פנקסי חשבונות), תשל"ו-1976 המשולבות יחדיו]. הנאשם גם נמנע מלרשום את התקבולים שחייב היה לרשמם, ונמנע מלהגיש דו"חות תקופתיים למנהל מע"מ כנדרש בחוק.

נוכח ...המסמך לעיל חלקי. תוכלו לרכוש את המסמך המלא בחנות תקדין אונליין.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 26 ש"ח
אינדקס עו"ד בתקדין
אגוז חקירות
חוקרים פרטיים
צפה בפרופיל
שמעון ריינר משרד עורכי דין
הוצאה לפועל
חוזים
מקרקעין
צפה בפרופיל