חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 9241/02 - חזי יחזקאל ואח' נ' קוטלר עדיקא חברה לבנין בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 35 ש"ח
ת"א (ירושלים) 9241/02 - חזי יחזקאל ואח' נ' קוטלר עדיקא חברה לבנין בע"מ שלום ירושלים

ת"א (ירושלים) 9241/02

1. חזי יחזקאל

2. חזי ג'ניפר

נ ג ד

קוטלר עדיקא חברה לבנין בע"מ


בית משפט השלום ירושלים

[03.04.2003]


כב' השופט דוד מינץ


בשם התובעים - עו"ד מצא יעקב

בשם הנתבעת - עו"ד נווה דניאל

 

פסק דין

 

1.    התובעים רכשו מאת הנתבעת דירה בת 5 חדרים ברח' סגולת ישראל 6 בשכונת פסגת זאב בירושלים (להלן: "הדירה") על פי הסכם מיום 17.11.99 (להלן: "ההסכם"). הדירה נרכשה "על הנייר", לאמור, בעת חתימת ההסכם היא טרם נבנתה ואף נאמר בהסכם, כי באותו שלב היה בידי הנתבעת אך הסכם פיתוח עם מנהל מקרקעי ישראל ללא היתר בניה. הדירה נמכרה אפוא, על פי תכנית ראשונית שצורפה להסכם (נספח ב' לתביעה, ולהלן: "התוכנית"). על פי ההסכם, היה על הנתבעת למסור את הדירה לידי התובעים "במהלך חודש נובמבר 2001", אולם בפועל היא נמסרה להם באיחור של חמישה וחצי חודשים. כמו כן נטענו על ידי התובעים שתי טענות בקשר לבניית הדירה. ראשית, כי בניגוד לתוכנית שקבעה שאמבטיית הרחצה תורכב בצד ימין של חדר האמבטיה, היא הורכבה בצד שמאל ובאופן זה נוצרה זווית ראייה בין בית השכנים הגרים ממול הדירה לבין האמבטיה, כך שהשכנים יכולים להבחין ללא קושי בנעשה בחדר האמבטיה. ושנית, שביציאות הקיימות בין הדירה לבין המרפסות החיצוניות, נבנו מדרגות בגובה 20 ס"מ, ודבר זה מהווה "פגם תכנוני" המזכה את התובעים בפיצויים. על כל אלו נטען, כי הנתבעת גבתה מהתובעים ריביות שלא על פי המוסכם.

2.    התובעים העמידו את תביעתם על סך 13,688 ₪ בגין התקנת האמבטיה מחדש; על סך 10,000 ₪ בגין הסרת המדרגות; על סך 10,327 ₪ בגין החזר הריביות; ועל סך 10,500 ₪ בגין פיצויים בשל האיחור במסירת הדירה וטענו לזכאות לפיצויים בגין עוגמת נפש. סופו של יום, הם העמידו את תביעתם על סך 44,515 ₪ והגישוה בסדר דין מהיר.

3.    מנגד, בהגנתה הנתבעת הצביעה על כך שהשינוי שבוצע בחדר האמבטיה היה מחוייב המציאות ומתוך שיקולים תכנוניים ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 35 ש"ח

אינדקס עו"ד בתקדין

נאור יאיר ממן משרד עו"ד
מיסים
מנהלי וחוקתי
תאגידים
צפה בפרופיל
אייזנשטיין גדעון
הוצאה לפועל
מיסים
מקרקעין
צפה בפרופיל