חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > רע"פ 7108/04 - שרון ראש נ' מדינת ישראל, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 35 ש"ח
רע"פ 7108/04 - שרון ראש נ' מדינת ישראל הפעלת מאסר על תנאי חובה כאשר הנאשם עבר שתי עבירות נוספות, למרות שהועמד תחילה לדין על העבירה השניה והמאסר על תנאי הוארך ורק אח"כ הועמד לדין על העבירה הראשונה עליון

רע"פ 7108/04

שרון ראש

נ ג ד

מדינת ישראל


בבית המשפט העליון

[04.08.04]


כבוד השופט א' א' לויבשם המבקש - עו"ד דוד גולן

 

החלטה

 

1.    בבית המשפט לתעבורה בתל-אביב, הורשע המבקש בחודש אוגוסט 2000 בעבירות של גרם תאונת דרכים שכתוצאה ממנה נחבלה הולכת רגל חבלה של ממש, מנוסה משוטר תוך אי-ציות להוראותיו, וכן נהיגה בזמן פסילה (תיק 14172/99). בעקבות הרשעתו זו נגזרו למבקש 11 חודשי פסילה ו-7 חודשי מאסר על-תנאי, ונקבע כי הוא ישא בעונש המותנה אם ישוב ויעבור עבירה של נהיגה בזמן פסילה. לא חלפו ימים רבים עד שהמבקש שב ונתפס כשהוא מבצע שתי עבירות של נהיגה בתקופת פסילה, הראשונה ביום 15.12.2000, והאחרת ביום 20.3.01. על העבירה המאוחרת נתן המבקש את הדין עוד באותו יום במסגרת שיפוט מהיר, ובמסגרתו של אותו הליך הוחלט להאריך את תוקפו של המאסר המותנה בשנתיים נוספות. בגין העבירה המוקדמת, זו מיום 15.12.00, הוגשו שני הליכים נפרדים, בראשון הוא הורשע בנהיגת רכב ללא רישיון נהיגה תקף, ללא ביטוח וללא רישיון רכב תקף. ההליך האחר ובו עוסקת הבקשה שבפני, נפתח ביום 9.7.2001, ובו יוחסה למבקש עבירה של נהיגה בזמן פסילה. המבקש הודה בעובדות שיוחסו לו והורשע, אולם בבואה לגזור את העונש, קבעה השופטת המלומדת של בית המשפט לתעבורה כהאי לישנא: "מאחר ותאריך גזר הדין בו הוארך המאסר המותנה הינו לאחר תאריך העבירה שבפני, אינני סבורה כי עלי להפעיל מאסר זה". בעקבות כך חויב המבקש לשלם קנס בסך 2500 ₪, הוא נפסל מלהחזיק ברישיון לשנתיים נוספות, נקבע כי יעמוד בפיקוח שרות המבחן לשנה, ולבסוף, גם נגזר לו 10 חודשי מאסר על-תנאי.

כנגד גזר הדין הגישה המשיבה ערעור לבית המשפט המחוזי בתל-אביב, ושם נתקבלה טענתה כי הערכאה הראשונה שגתה כאשר נמנעה מלהפעיל את המאסר על-תנאי שנגזר בחודש אוגוסט 2000. בעקבות כך הופעל מאסר מותנה זה, והמבקש אמור לשאת בו החל מיום 8.8.2004.

2.    המבקש עותר לקבלתה של רשות ערעור, הואיל ולהשקפתו ראוי היה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 35 ש"ח

אינדקס עו"ד בתקדין

פרחי את מרקו-משרד עו"ד גישור ובוררות
גישור ובוררות
הוצאה לפועל
משפחה
צפה בפרופיל
אורי ישראל פז - משרד עורכי דין
עבודה
משפחה
חוזים
צפה בפרופיל