חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > רע"פ 2292/08 - שי אמסלם נ' מדינת ישראל, פסק-דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 35 ש"ח
רע"פ 2292/08 - שי אמסלם נ' מדינת ישראל

רע"פ 2292/08

שי אמסלם

נ ג ד

מדינת ישראל


בבית המשפט העליון

[30.03.2009]


כבוד המשנה לנשיאה א' ריבלין

כבוד השופטת א' פרוקצ'יה

כבוד השופט י' דנציגרבשם המבקש - עו"ד א' עטרי

בשם המשיבה - עו"ד ש' שרף

פסק-דין

 

המשנה לנשיאה א' ריבלין:

 

1.    המבקש הואשם בכך שבהיותו סוכן מכירות מטעם חברת "וילי פוד" הוא גבה עבורה סכום של 39,888 ש"ח ואת הכסף נטל לכיסו. בגין מעשה זו יוחסה לו עבירה של גניבה ממעביד. במהלך הדיון מונה למבקש עורך-דין מטעם הסנגוריה הציבורית. הצדדים הגיעו להסדר טיעון שלפיו המבקש יודה בעובדות שיוחסו לו, יורשע ויינתן לגביו תסקיר של שירות המבחן. עוד הוסכם כי אם התסקיר יהיה חיובי ותימסר אסמכתא לגבי החזרת הכספים, יעתרו הצדדים למאסר בדרך של עבודות שירות ומאסר מותנה; תסקיר שלילי - הובהר עוד - יוביל לטיעון חופשי לעונש. מפרוטוקול הדיון עולה כי לאחר שתיארה התובעת את פרטי ההסדר אישר הסנגור את הדברים ועמד על כך שהמבקש-הנאשם מודע לכך שבית המשפט אינו כפוף להסדר הטיעון. המבקש עצמו הודה בעובדות כתב האישום ונכתב מפיו כי הובהר לו שבית המשפט אינו צד להסדר ואינו מחויב לכבדו.

המבקש הורשע בעבירה של גניבה ממעביד ובית המשפט הורה על קבלת תסקיר בעניינו. התסקיר שהוגש לא היה חיובי, במובן זה שנאמר בו כי המבקש מתקשה ליטול אחריות על ביצוע העבירה וטוען שלא התכוון לגנוב את הכסף. משכך, נמנע שירות המבחן מליתן המלצה בעניינו של המבקש.

2.    או-אז התכנסו הצדדים בבית המשפט והסנגור ביקש לאפשר למבקש לחזור בו מהודייתו שכן טעה בשיקוליו והודה בעבירה שלפי גרסתו כלל לא ביצע. לפי דברי המבקש - שאותם השמיע בפני שירות המבחן ושעליהם חזר הסנגור בדיון - הוא אמנם נטל את הכסף אך לא התכוון לגנוב אותו אלא הכסף אבד. נציגת המדינה הביעה את עמדתה כי לא נתקיימו במקרה זה התנאים למתן אפשרות לנאשם לחזור בו מהודייתו. המבקש עצמו ציין בפני בית המשפט כי "החדירו לו לראש" שעליו להודות ולסיים את התיק, וכי הלחץ מצד הסנגור והתובעת הניע אותו להודות. בית המשפט שאל את שאלותיו על-מנת לרדת לשורש גרסתו של המבקש, ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 35 ש"ח

אינדקס עו"ד בתקדין

שמעון ריינר משרד עורכי דין
הוצאה לפועל
חוזים
מקרקעין
צפה בפרופיל
איילת חן עו"ד
הוצאה לפועל
משפחה
פלילי
צפה בפרופיל