חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"פ 1094/17 - פלוני נ' מדינת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 35 ש"ח
ע"פ 1094/17 - פלוני נ' מדינת ישראל

ע"פ 1094/17

פלוני

נ ג ד

מדינת ישראל

בבית המשפט העליון

[03.10.2017]

כבוד השופט נ' הנדל

בשם המבקש - עו"ד אביגדור פלדמן; עו"ד יעקב (יקי) קהן

בשם המשיבה - עו"ד אופיר טישלר

 

מעבר לכך, לא אכנס לחישוב סיכויי הערעור. התיק אכן מורכב והוא קבוע לשמיעה בפני הרכב עוד שבועות ספורים. הסניגורים ביקשו לטעון כי קביעת התאריך לערעור מהווה שינוי במצבו של התיק, המצדיק דיון מחודש בבקשת המבקש להפסקת מאסרו. עם זאת, שינוי המצב פועל גם לטובת המערער, שכן הערעור צפוי להישמע בטווח הזמן הקרוב. כדי לקיים את הדיון בערעור ייחד עם נאשמים אחרים המעורבים, מועד השמיעה של ערעור המבקש נדחה, אך זאת בחודש וחצי. בכל מקרה, ניתנה קדימות - מוצדקת - לשמיעת ערעורו לעומת תיקים אחרים. לא הובאה תשתית לבסס את המסקנה כי דחייה שכזו בעניינו של המערער מטה את הכף לקבלת בקשתו בעת הזו, אל מול הנימוקים שהוצגו בהחלטה הקודמת.

לבסוף, יש לשוב ולציין כי השב"ס נושא באחריות לטיפול במבקש. עליו לספק לו שירותי רפואה נאותים בהתאם למחלתו הדינאמית. יש לקוות כי המבקש ישתף פעולה עם גורמי הרפואה, למען טיפולו.

החלטה

 

1. מונחת בפני בקשה להפסקת מאסר בן 44 חודשים שהוטל על המבקש בתאריך 22.12.2016 במסגרת גזר דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו (ת"פ 61549-11-15, כבוד השופט ד' רוזן), עד לשמיעת ערעורו בבית משפט זה.

בתמצית יצוין כי המבקש הורשע במספר עבירות של סחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע, תקיפה בנסיבות מחמירות ואיומים. עונשו נגזר, כאמור, ל-44 חודשי מאסר בפועל, מתן פיצוי למתלונן ותשלום קנס. הוא החל לרצות את עונשו בתאריך 9.11.2015, טרם נגזר דינו, ועד עתה הוא ריצה כ-23 חודשי מאסר בפועל. ערעורו של המבקש נקבע לשמיעה לתאריך 23.11.2017. ברקע, בקשה קודמת של המבקש להפסקת עונש מאסרו נדחתה (6.4.2017, השופט י' דנציגר). במסגרת ההחלטה השופט דנציגר הדגיש כי מצבו הרפואי של המבקש אינו מטה את הכף לטובת הפסקת מאסר, שהרי מצב זה היה נתון בעת שליחתו למאסר מאחורי סורג ובריח, והיבטיו הייחודיים של מצבו הרפואי נבדקו.

2. במסגרת בקשה זו, המבקש עותר להפסקת מאסרו בפועל לנוכח מצבו הרפואי המורכב - הוא סובל מגידול סרטני בגופו. המבקש טוען כי הימצאותו מאחורי סורג ובריח מסכנת את חייו, וכי הוא אינו מקבל מענה רפואי מיטבי למצבו. עוד נטען, כי לנוכח קביעת מועד שמיעת הערעור לסוף חודש נובמבר, ערעורו עשוי להתייתר. בהקשר זה, נטען כי סיכויי הערעור טובים.

התקיים דיון בבקשה בפניי, במסגרתו הנחיתי את המשיבה להגיש חוות דעת מטעם רופא מומחה בעניינו של המבקש. לאחר מתן מספר דחיות לשם גיבוש חוות הדעת, המשיבה עדכנה כי למבקש נקבעה בדיקה על ידי רופא נוירוכירוג ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 35 ש"ח

אינדקס עו"ד בתקדין

ד"ר שגית משגב מומחית בפסיכיאטריה
מומחים רפואיים
צפה בפרופיל
וסרמן את וסרמן משרד עורכי דין ונוטוריון
ביטוח
חוזים
מקרקעין
צפה בפרופיל