חדשות משפטיות
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"

פניה למערכת תקדין

פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 26 ש"ח
ע"א 11125/08 - קווי נדל"ן גינדי- ירון בע"מ נ' מנהל מיסוי מקרקעין רחובות

ע"א 11125/08

קווי נדל"ן גינדי- ירון בע"מ

נ ג ד

מנהל מיסוי מקרקעין רחובות


בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים אזרחיים

[21.7.11]


כבוד השופטת מ' נאור

כבוד השופט י' דנציגר

כבוד השופט נ' הנדלבשם המערערת - עו"ד ברזלי אהוד

בשם המשיב - עו"ד קמיל עטילה

פסק-דין

 

השופט נ' הנדל:

 

1. מונח לפנינו ערעור על פסק דינה של ועדת ערר מס שבח מקרקעין ו"ע 1262/02 (להלן: הועדה); אשר קיבלה באופן חלקי את עמדת המשיב, וחייבה את המערערת במס רכישה על רכישת מקרקעין ובמס מכירה על מכירת דירות בנויות באותם מקרקעין. המערערת טוענת לכשלים בפסק הדין ובביצועו, והמשיב מצידו טוען שלא נפלה כל טעות.

 

העובדות הצריכות לעניין

2. חברת קווי נדל"ן גינדי-מידן בע"מ (להלן: המערערת) יזמה וארגנה חכירה מרוכזת של שמונה עשר מגרשים ממנהל מקרקעי ישראל, בשטח הידוע כגוש 3946, חלקה 221, במתחם יא/2 בקרית חתני פרס נובל בראשון לציון. המכרז לא אפשר הגשת הצעות למגרשים בודדים, אלא רק הצעה כוללת לכלל המתחם. על כן, 18 יחידים (להלן: הרוכשים) חברו להם יחדיו במסגרת הסכם הצטרפות, שבו כונתה המערערת "המארגן". ביום 19.12.2000 זכתה קבוצה זו במכרז. לאחר הזכייה במכרז, חתמו הרוכשים על הסכמי בנייה עם קבלן.

3. בניתוחן הפיסקאלי של עובדות אלו נפלה מחלוקת בין המערערת למשיב. המשיב סבר שבחינתה של המהות הכלכלית האמיתית מגלה כי מדובר ברכישה של קרקע על ידי המערערת, בניית בתי מגורים עליה, ולבסוף - מכירתם של בתי המגורים ליחידים. בהתאם לכך, חייב המשיב את המערערת בתשלום מס רכישה בשיעור של 5% בגין רכישת הקרקע, בתשלום מס מכירה בשיעור של 2.5% בגין מכירתה ובתשלום מס שבח בשיעור ממוצע של כ-38% בגין השבחתה (כמו כן חייב המשיב את רוכשי הבתים במס רכישה ...המסמך לעיל חלקי. תוכלו לרכוש את המסמך המלא בחנות תקדין אונליין.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 26 ש"ח
אינדקס עו"ד בתקדין
פלג, כהן, דויטש - עורכי דין
מיסים
מקרקעין
צפה בפרופיל
יח"מ חקירות ובילוש
חוקרים פרטיים
צפה בפרופיל