חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ה"פ (חיפה) 1056-07 - מע"צ החברה הלאומית לדרכים בישראל בע"מ נ' יוסף פויזנר, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ה"פ (חיפה) 1056-07 - מע"צ החברה הלאומית לדרכים בישראל בע"מ נ' יוסף פויזנר

ה"פ (חיפה) 1056-07

מע"צ החברה הלאומית לדרכים בישראל בע"מ

נ ג ד

יוסף פויזנר


בית משפט השלום בחיפה

[14.08.2008]


כב' השופטת אריקה פריאל

 

פסק דין

 

כללי

1. המבקשת (להלן גם: מע"צ) הנה חברה ממשלתית אשר הוקמה לפי החלטת ממשלה מספר 779 מיום 15.9.03 ובאה במקום מחלקת עבודות ציבוריות של משרד התחבורה - מע"צ הישנה. בין יתר סמכויותיה מסור למע"צ הטיפול בפיתוח כבישים בינעירוניים ואחזקתם התקינה.

2. המבקשת הגישה תובענה על דרך של המרצת פתיחה בהתאם להוראות סעיף 4 לפקודת הדרכים ומסילות ברזל (הגנה ופיתוח) 1943 (להלן: פקודת הדרכים או הפקודה) למתן סעד הצהרתי וצו לסילוק יד, המחייב את המשיב (להלן גם: פויזנר) למסור לידיה את החזקה במקרקעין המצויים בשולי כביש 70 והידועים כחלק מחלקה 34 בגוש 11325 וכחלק מחלקה 12 בגוש 11323 (להלן: החלקות). כן נתבקש צו אשר יורה למשיב להמנע מלהפריע לתפיסת המקרקעין או לביצוע העבודות המתוכננות בדרך.

3. להשלמת התמונה יצוין כי צו הפקעה בהתאם לסעיף 3 לפקודת הדרכים הוצא בשנת 1999 על ידי שר התשתיות הלאומיות, פורסם ביום 3.5.99 בקובץ תקנות 5969 והוחל על חלקות אחדות בגושים שונים בהם החלקות דנן ("צו הדרכים ומסילות הברזל (הגנה ופיתוח) (דרך מס' 70: קטע פרדיס - שפיה; דרך שפיה - זכרון יעקב; מחלף פרדיס; צומת לכביש גישה לזכרון יעקב מערבי; מחלף שפיה - זכרון יעקב; צומת לכביש גישה לזכרון יעקב מזרח התשנ"ט-1999").

לאחר הגשת התובענה המקורית ובשל הפגמים שדבקו בה עתר המשיב למחיקת התובענה על הסף. תחת מחיקת התובענה ניתנה למבקשת רשות להגיש תובענה מתוקנת, וכך עשתה.

 

טענות המבקשת

4. טענת המבקשת הנה בתמצית, כי פקודת הדרכים מעניקה לה סמכויות רחבות ביותר, שאף אם צומצמו על ידי ההלכה הפסוקה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח

אינדקס עו"ד בתקדין

כפיר חקירות
פלילי
חוקרים פרטיים
צפה בפרופיל
איילת חן עו"ד
הוצאה לפועל
משפחה
פלילי
צפה בפרופיל