אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > מאבטח ברכבת הקלה תובע מיליון שקל מערוץ 10 בגין חשיפתו כמי שירה במחבל

ערוץ 10

מאבטח ברכבת הקלה תובע מיליון שקל מערוץ 10 בגין חשיפתו כמי שירה במחבל


01.05.2016 | ליאור שדמי שפיצר

התובע, בן העדה הדרוזית, ירה במחבל בפיגוע משולב של דריסה וניסיון דקירה שאירע במרץ 2015 בירושלים, והתראיין על כך למהדורת החדשות של יום שישי לאחר הבטחה כי זהותו לא תיחשף וקולו יעוות. לטענתו, מאז שידור הריאיון הוא הפך מטרה לאיומים על חייו, נאצות והסתה מצד בני מיעוטים הרואים בו בוגד

מאבטח בקו הרכבת הקלה בירושלים, בן העדה הדרוזית, תובע מיליון שקל מחדשות ערוץ 10 בגין הפרת הסכם החיסיון שנכרת עמו וחשיפת זהותו כמי שירה ונטרל את המחבל בפיגוע הדריסה שאירע בירושלים ב-6 במרץ 2015. לטענתו, הנתבעת ניצלה את רצונו לסייע לסיקור האירוע והפרה את הבטחתה להסוות את שמו וזהותו, תוך הפרה בוטה של תקנון האתיקה המקצועית של העיתונות ותוך פגיעה בפרטיותו. כתוצאה מכך, טען התובע, הוא הפך מטרה לאיומים, נאצות והסתה מצד בני מיעוטים הרואים בו בוגד.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

ב-6 במרץ 2015 בוצע פיגוע משולב של דריסה וניסיון דקירה בשכונת הגבעה הצרפתית שבירושלים. המחבל, מוחמד סאליימה, דרס כשבעה בני אדם, בהם שש שוטרות ורוכב אופניים אחד, ומיד לאחר הדריסה, יצא מרכבו והחל לרוץ במטרה לדקור באמצעות גרזן עובי אורח תמימים.

התובע, ששהה בקרבת מקום בשל עבודתו כמאבטח בקו הרכבת הקלה בירושלים, חתר למגע עם המחבל וירה בו במטרה לנטרלו. מהירי של התובע וכן של שוטר מג"ב ששהה במקום נוטרל המחבל ונפצע באופן קשה. בסמוך לאחר האירוע, נחקר התובע על ידי כוחות הביטחון ומסר את עדותו בדבר האירוע בכלל ומעורבותו בו בפרט.

לטענת התובע, מספר שעות לאחר הפיגוע, פנה אליו נציג ערוץ 10 וביקש לראיין אותו במקום האירוע. התובע הביע את הסכמתו העקרונית להתראיין, אך התנה את פרסום הריאיון בכך ששמו וזהותו לא ייחשפו וקולו יעוות. עובד הנתבעת הבטיח לו את מבוקשו, והוא התראיין תוך שהוא מפנה את גבו למצלמה.

התובע טען כי לתדהמתו, בשעות הערב הוא החל לקבל "מבול" של שיחות טלפון מצד מכרים, שבהן נאמר לו כי זהותו המלאה נחשפה בכתבה ששודה במהדורת החדשות של יום שישי בערוץ 10.

לטענתו, החל מיום זה חייו עברו תפנית חדשה, שכן ממאבטח אלמוני שבא לעבודתו מידי יום במטרה להתפרנס בכבוד, הפך התובע בעיני רבים מערביי ישראל הפלסטינאים בכלל וערביי ירושלים בפרט ל"מחבל" ו"בוגד", "אשר דינו להיתלות בכיכר העיר". בנוסף, חבריו של התובע החלו לשלוח לו צילומי מסך של דברי איומים, נאצה, קללות, לשון הרע והסתה נגדו ונגד בני עדת הדרוזים ומנהיגיה. בד בבד, החל התובע לקבל תגובות של כעס ולעג מצד מכריו, שייחסו לו רצון להתפרסם.

עוד טען התובע כי הוא הגיש מספר תלונות במשטרה בגין האיומים על חייו שקיבל, ונדרש מאז לשמור על עירנות ולנקוט אמצעי זהירות מחמירים מידי יום ביומו, לרבות באמצעות בדיקת סביבת מגוריו טרם כניסתו לבניין. כמו כן, הוא חדל להסתובב באופן חופשי בשכונות הערביות בירושלים מחשש שתושבי השכונה יכלו בו את זעמם.

עד למועד הגשת התביעה, עדיין סובל התובע לטענתו מאיומים, הסתות, הצקות ולחשושים במסגרת עבודתו או חייו הפרטיים, כשהוא נתקל ברחבי ירושלים בבני מיעוטים מוסתים ומשולהבים המזהים אותו כתוצאה מהפרסום.

התובע טען לסיכום כי חדשות ערוץ 10 נושאת במלוא האחריות לנזקיו שנגרמו כתוצאה מרשלנותה, וכי מעשיה או מחדליה מהווים עוולה של פגיעה בפרטיות וגרמו לפגיעה אנושה בחירותו, כבודו ועיסוקו.

 

ת"א 38889-04-16

 

חומרי גלם שצולמו לכתבה בערוץ 10 על נפגעת אונס ישמשו חומר חקירה

 

טרור או תאונה? קורבנות פיגועי דריסה עלולים ליפול בין הכיסאות בקבלת פיצוי

 

 

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.