אישור


ראשי  > חוזים והסכמים  >  הסכם ממון

הסכם ממון הוא הסכם משפטי הנערך לפני או במהלך הנישואין במקרה של בני זוג נשואים, או במהלך חייהם המשותפים של בני זוג שמסיבות כאלו ואחרות החליטו שלא להינשא, אך חיים יחד כבני זוג ומנהלים משק בית משותף.
הסכם ממון נועד להסדיר את יחסיהם הכלכליים והרכושיים של בני הזוג במקרה של פרידה מתוך מטרה שאם אכן יעלו יחסי הצדדים על שרטון, ההפרדה הרכושית תהיה פשוטה וברורה ככל האפשר.
ככלל, הסדרת היחסים הרכושיים באמצעות הסכם ממון, חשובה למקרים בהם קיימים פערים כלכליים גדולים בין בני הזוג או למקרים בהם קיים רכוש רב, אך גם במקרים שכיחים, בהם שני בני הזוג נמצאים ברמה כלכלית דומה, שכן הסכם הממון נועד להגן על האינטרסים הכלכליים של כל אחד מבני הזוג ללא קשר למצבו הכלכלי.
בהסכם ממון יוגדר הרכוש, הרכוש המשותף, חלוקת הנכסים מלפני תחילת תוקפו של ההסכם, התייחסות לרכישת נכס משותף, חלוקת הרכוש במקרה של פירוד, וכיוצא בזאת נושאים בעלי היבטים רכושיים/כלכליים.
באתר תקדין ניתן לרכוש הסכם ממון בין ידועים בציבור, היינו בין מי שהחליטו לחיות את חייהם יחד מבלי להינשא, הכולל את התנאים המהותיים להסדר הרכושי בין בני הזוג. ההסכם ניתן להתאמה אישית בהתאם לנתונים הספציפיים של בני הזוג ולנסיבות חייהם המשותפים.

---

דוגמאות חוזים מובילים בתחום

 
---

למה לרכוש חוזה בתקדין ?

אתר תקדין הינו אתר משפטי וותיק ובעל מוניטין רב בקרב עורכי דין, משפטנים, שופטים והציבור הרחב. באתר מיליוני פסקי דין, חוקים, כתבי טענות, תקצירי פסיקה ועוד. תקדין מנוהל ומתוחזק ע"י צוות מקצועי של עורכי דין ומידענים.

תבניות החוזים המוצעות לרכישה בתקדין נערכו ע"י עורכי דין בעלי ניסיון וידע, וניתנות להתאמה אישית בצורה פשוטה ביותר.


---

רכישת חוזים בתקדין - פשוט וקל

מאגר החוזים בתקדין מפולח לפי קטגוריות מקצועיות, באופן המאפשר איתור קל ופשוט של החוזה הרלבנטי. בצד כל חוזה, הסבר לגבי מהותו וכיצד להתאימו לצרכי המשתמש, וזאת, על מנת להקל עליכם למצוא את מבוקשכם, ולעשות שימוש בחוזה בצורה נוחה ויעילה.

*שימוש בתבניות החוזים אינו מהווה ייעוץ משפטי, או תחליף לייעוץ שכזה.

facebook google+