אישור


ראשי  > חוזים והסכמים  >  הסכמי עבודה והעסקה

הסכם עבודה הינו חוזה לכל דבר ועניין, כאשר ייחודיותו היא בכך שהוא מסדיר תחום בעל היבטים משפטיים ייחודיים -תחום העבודה. הסכם עבודה הוא למעשה החוזה החשוב ביותר המלווה את תקופת עבודתו של אדם במקום העבודה, ותנאיו משתנים בהתאם למקום העבודה, סוג העבודה ודרגתו של העובד. כך, הסכם עבודה בין מעסיק לעובד זוטר, יהיה שונה מהסכם עבודה בין מעסיק לעובד בכיר.
על מנת לאפשר לשני הצדדים להתמקד בעבודה עצמה, חשוב להסדיר בהסכם עבודה את כל תנאי העבודה וודאי שאלו המהותיים, כדי למנוע חילוקי דעות או אי הבנות, ולכן חשוב לנסח את הסכם העבודה בצורה מדויקת, ללא נקודות דו משמעיות היכולות לעורר מחלוקת, כמובן תוך שמירה הדוקה על זכויותיהם של שני הצדדים להסכם.
החתימה על הסכם העסקה הינה אינטרס של שני הצדדים - הן של העובד והן של המעסיק.
ככלל, הצדדים להסכם העבודה רשאים לקבוע בו תנאים העונים לצרכי המקום והמתאימים לצורת ההעסקה בה הם חפצים, אולם קיימות זכויות מהותיות שלא ניתן להתנות עליהן (זכויות קוגנטיות) ובמקרה של סכסוך משפטי, בית המשפט לא יאכוף סעיפים אלו.
ככלל, הסכם העבודה יכלול את הגדרת תפקידו של העובד, תנאים בנוגע לשעות עבודתו, שכר, תנאים סוציאליים שונים, שמירת סודיות (אם קיים צורך), הוראות בעניין סיום יחסי העבודה, ועוד כיוצא בזאת סעיפים הרלבנטיים לתקופת ההעסקה.
באתר תקדין תוכלו למצוא הסכמי עבודה לעובדים בדרגות שונות, הסכמי עבודה אישיים, הסכמים על בסיס 'ריטיינר' ועוד. כל הסכם ניתן להתאמה בצורה קלה בהתאם לנסיבות הייחודיות.

---

דוגמאות חוזים מובילים בתחום

 
---

למה לרכוש חוזה בתקדין ?

אתר תקדין הינו אתר משפטי וותיק ובעל מוניטין רב בקרב עורכי דין, משפטנים, שופטים והציבור הרחב. באתר מיליוני פסקי דין, חוקים, כתבי טענות, תקצירי פסיקה ועוד. תקדין מנוהל ומתוחזק ע"י צוות מקצועי של עורכי דין ומידענים.

תבניות החוזים המוצעות לרכישה בתקדין נערכו ע"י עורכי דין בעלי ניסיון וידע, וניתנות להתאמה אישית בצורה פשוטה ביותר.


---

רכישת חוזים בתקדין - פשוט וקל

מאגר החוזים בתקדין מפולח לפי קטגוריות מקצועיות, באופן המאפשר איתור קל ופשוט של החוזה הרלבנטי. בצד כל חוזה, הסבר לגבי מהותו וכיצד להתאימו לצרכי המשתמש, וזאת, על מנת להקל עליכם למצוא את מבוקשכם, ולעשות שימוש בחוזה בצורה נוחה ויעילה.

*שימוש בתבניות החוזים אינו מהווה ייעוץ משפטי, או תחליף לייעוץ שכזה.

facebook google+