שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > המחוזי: ארגון הימורים באמצעות אתרים חוקיים זרים הוא עבירה בישראל

חדשות

המחוזי: ארגון הימורים באמצעות אתרים חוקיים זרים הוא עבירה בישראל
המחוזי: ארגון הימורים באמצעות אתרים חוקיים זרים הוא עבירה בישראל
02/01/2018, ליאור שדמי שפיצר

ביהמ"ש דחה את ערעורם של מאיר מזרחי וחברת MYM שסייעו לאתרי ההימורים Victor Chandler ו-Stan James לפעול בישראל באמצעות הפצת כרטיסי pre-paid למהמרים הישראלים בעשרות פיצוציות ברחבי הארץ. הפרקליטות: "פסק הדין מהווה תקדים באכיפה נגד ההימורים המקוונים"

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד דחה את ערעורם של מאיר מזרחי וחברת אם.ווי.אם קום בע"מ (MYM) על הרשעתם בעבירות הימורים והלבנת הון בהיקף של כ-45 מיליון שקל, ואישר את עונשי המאסר שנגזרו על מזרחי ואת הקנס הכספי וחילוט הכספים שהוטל עליו ועל החברה. בתוך כך הבהיר בית המשפט המחוזי כי ארגון הימורים באמצעות אתרים זרים הוא עבירה בישראל וכי מיקומם הפיזי של אתרי ההימורים אינו יכול להוות הגנה למערערים שפעולותיהם הופנו כלפי הגולשים הישראלים.

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

פסק הדין של בית המשפט המחוזי מביא לסיומה את פרשת Value Card, שעניינה הפצה בישראל של כרטיסי pre-paid ייעודיים לאתרי ההימורים Victor Chandler ו-Stan James, ושהובילה להגשת כתבי אישום נגד כ-23 נאשמים.

מאיר מזרחי וחברת MYM הואשמו בכך שהפעילו בישראל מערך בפריסה ארצית של הנפקה, שיווק והפצת כרטיסיPre-Paid  ייעודיים לאתרי ההימורים הזרים Victor Chandler (כרטיס בשם Value Card) ו-Stan James (כרטיס בשם Kesh-Card) שפעלו מגיברלטר, ואפשרו למהמרים מישראל להמר ולשחק במשחקים אסורים. הנאשמים, ביחד עם אחרים, הדפיסו את הכרטיסים, הפעילו מערך שבאמצעותו ניתן ערך לכל אחד מהכרטיסים מול אתרי ההימורים בחו"ל והפיצו אותם באמצעות עשרות פיצוציות ברחבי הארץ, שמכרו את הכרטיסים למהמרים תמורת עמלות. את תמורת הכרטיסים העבירו הנאשמים לחברות ההימורים בחו"ל, בניכוי עמלות נוספות, ובסך הכל קיבלו לידם והעבירו כספים בהיקף של לכל הפחות 4 מיליון שקל ו-10 מיליון דולר בתקופה שבין ינואר 2007 ליוני 2010.

בית המשפט המחוזי דחה את הערעור על הרשעתם וקבע כי ארגון הימורים באמצעות אתרים זרים היושבים בחו"ל ומכוונים את פעילותם כלפי מהמרים שיושבים בישראל הוא "עבירת פנים" שחוק העונשין בישראל חל עליה, והוסיף כי "אין לתת יד לניסיונם של מבצעי עבירות הימורים להימלט מאימת הדין הישראלי החל על מעשיהם המופנים כלפי הציבור הישראלי. העובדה כי מיקומם הפיזי של אתרי ההימורים בענייננו הינו מחוץ לישראל, אינה יכולה להוות הגנה למערערים, שעה שפעולותיהם הופנו כלפי ציבור הגולשים הישראלי".

מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה נמסר כי "פסקי הדין בפרשה מהווים תקדים באכיפה נגד ההימורים המקוונים, שכן מדובר בנאשמים אשר לא היו בעלים של אתר הימורים בלתי חוקי, לא ניהלו את האתר ולא עסקו בתכני אתר ההימורים אלא סייעו לאתרי הימורים זרים (הפועלים על פי הדין במקום מושבם בחו"ל) לפעול בארץ באמצעות מתן אמצעי תשלום למהמרים בארץ לאתרי ההימורים הקיימים. דחיית הערעור מהווה צעד משמעותי נוסף במאבק בתופעת ההימורים הלא חוקיים בכלל וההימורים באינטרנט בפרט".

התיק נוהל  על ידי עורכי הדין שרון בכר נהון, בן עמי כהן וערן בנאי מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. החקירה התנהלה בכח המשימה המיוחד שהוקם במטרה להילחם בתופעת ההימורים באינטרנט, וחברים בו משטרת ישראל, היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 ורשות המיסים, פרקליטי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה ונציגי הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור.

 

ע"פ 59085-08-16

 

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
תקדין בטוויטר
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
עורכי דין/בעלי מקצוע עוד
151 | S:150