שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > ביה"ד לעבודה קיבל תביעת מתכנת בחברת הייטק שפוטר לאחר חופשת מחלה ממושכת

חדשות

ביה"ד לעבודה קיבל תביעת מתכנת בחברת הייטק שפוטר לאחר חופשת מחלה ממושכת
ביה"ד לעבודה קיבל תביעת מתכנת בחברת הייטק שפוטר לאחר חופשת מחלה ממושכת
06/01/2016, עו"ד רונן שיכמן

ביה"ד דחה את טענת החברה לפיה היעדרות של חודשיים מהווה הפרת משמעת חמורה המצדיקה את שלילת פיצויי הפיטורים, וקבעה כי משאין חולק כי לתובע אישורי מחלה וכי הוא עדכן את החברה מעת לעת על מצבו הרפואי והיעדרותו הצפויה, גם אם לא בתדירות הרצויה, הוא זכאי לפיצויי פיטורים ולתמורת הודעה מוקדמת בגין סיום העסקתו

בית הדין האזורי לעבודה פסק פיצוי בסך כולל של 95,446 שקל למתכנת בחברת הייטק אשר פוטר לאלתר מעבודתו לאחר ששב מחופשת מחלה ממושכת בת חודשיים. השופטת דגית ויסמן קבעה כי אין לקבל את טענת החברה לפיה ההיעדרות הממושכת מהווה הפרת משמעת חמורה המצדיקה את שלילת פיצויי הפיטורים.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

התובע עבד בחברה כמתכנת קרוב לשנתיים עד שנפל למשכב לפרק זמן של כמעט חודשיים. בחלק מתקופת ההיעדרות עמד התובע בקשר עם הממונים עליו ואף ביצע משימות שונות הקשורות בעבודתו. בתום חופשת המחלה, ביום בו התובע התייצב לעבודה במשרדי החברה, שוחח התובע עם הממונה עליו והשיחה עלתה לטונים צורמים שלאחריהם התובע עזב את המקום. בהמשך היום החברה ניתקה את הגישה של התובע מהבית למחשביה, וכן את הגישה מהבית לתיבת הדוא"ל שלו בעבודה.

למחרת היום, פנה התובע למנהלת משאבי אנוש של החברה על מנת לברר לגבי תהליך סיום עבודתו. התובע הסביר כי במשך תקופה ארוכה הוא סבל מכאבי גב ומצבו הלך והחמיר. התובע הוסיף וטען כי בשיחה עם הממונה עליו הוא פוטר מעבודתו ופנייתו לממונה לבירור הליך סיום עבודתו לא נענתה. בהמשך קיבל התובע מכתב מבא כוח החברה שבו נכתב כי החברה מקבלת את התפטרותו.

בשלב מאוחר יותר, הגיע התובע למשרדי החברה אך נתבקש לעזוב. התובע צירף לתצהירו תמליל שיחה שנערכה באותו היום, ממנה עלה כי כאשר הגיע למשרדי החברה הוא טען כי לא התפטר וביקש להמשיך בעבודתו, אולם הממונה עליו ביקש ממנו לעזוב לאלתר ובכל שאלה הפנה אותו לבא כוח החברה. בתביעתו לבית הדין לעבודה טען התובע כי פיטוריו נעשו בצורה משפילה ופוגענית, תוך התעלמות ממצבו הרפואי שמנע ממנו להגיע לעבודה, להיות זמין כל העת ולמלא את תפקידו. התובע טען כי הוא פוטר ללא כל סיבה מספקת, לאלתר ומבלי שנערך לו שימוע. עוד נטען כי בנסיבות פיטוריו זכאי התובע, בין היתר, לפיצויי פיטורים, פיצוים בין פיטורים שלא כדין ותמורת הודעה מוקדמת.

החברה טענה מנגד כי התובע עשה דין לעצמו ולמעשה עבד מהבית במשך זמן ממושך, וגרם לפרובוקציות מכוונות על מנת להביא לפיטוריו, וניצל את מצבו הבריאותי על מנת להתיש את החברה ולגרום לה לפטרו. לטענת הנתבעת, התובע לא פוטר אלא נטש את עבודתו בזדון, תוך שהוא יוצר מצג שווא של מחלה.

השופטת דגית ויסמן קיבלה את התביעה וקבעה כי משהתובע הבין מהפניות אליו כי שהותו המתמשכת בבית היא לצנינים בעיני החברה ועליו להתייצב בעבודה, חרף מצבו הרפואי, הוא הגיע למקום העבודה ואז הובהר לו על ידי מנהלו כי היעדרותו הארוכה והעובדה שלא יצר קשר עם החברה אינה מתקבלת בעין יפה. התובע, שנפגע מתגובת החברה ומהעובדה שזו לא העריכה את המאמצים שעשה להיות בקשר עם העובדים במהלך תקופת המחלה בתמיכה טלפונית ואף להתייצב לעבודה, התפרץ על מנהלו אשר הורה לו בתגובה לעזוב את המקום. למחרת, כאשר התובע התנצל וביקש לשוב לעבודה סדירה, החברה סירבה לבקשתו. גם פנייתו של התובע יום לאחר מכן לא נענתה ובסופו של דבר התובע נותק ממחשבי החברה, קיבל מכתב מבא כוח החברה ולא זכה להסברים נוספים ישירות. על כן נקבע כי גם אם התובע שהה בחופשת מחלה תקופה ממושכת ולא עמד בקשר רציף עם החברה, הוא לא נטש את עבודתו ולא התפטר, אלא החברה היא זו שביקשה להביא לידי סיום את יחסי העבודה עם התובע.

השופטת ויסמן דחתה את טענת החברה לפיה ההיעדרות הממושכת מהווה הפרת משמעת חמורה המצדיקה את שלילת פיצויי הפיטורים, וקבעה כי בנסיבות אלה, משאין חולק כי לתובע אישורי מחלה וכי הוא עדכן את החברה מעת לעת על מצבו הרפואי והיעדרותו הצפויה, גם אם לא בתדירות הרצויה, אין מדובר בהפרת משמעת והוא זכאי לפיצויי פיטורים ולתמורת הודעה מוקדמת בגין סיום העסקתו.

באשר לתביעתו של התובע להלנת פיצויי פיטורים נקבע כי בנסיבות העניין, בין שהתובע פוטר ובין שהתפטר עקב מצבו הרפואי, הוא היה זכאי לקבל את פיצוי הפיטורים בכל מקרה, ואין לומר כי הייתה מחלוקת כנה בדבר הזכאות לפיצויי הפיטורים.

 

סע"ש 49018-12-12

 

לקריאה נוספת, ראו:

 

ביה"ד לעבודה: מעסיק רשאי לבלוש אחר עובד אם הדבר אינו פוגע בפרטיותו

 

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
152 | S:150