שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > קרוב ל-100 נציגי ציבור חדשים יתחילו לשפוט במערכת בתי הדין לעבודה

חדשות

קרוב ל-100 נציגי ציבור חדשים יתחילו לשפוט במערכת בתי הדין לעבודה
קרוב ל-100 נציגי ציבור חדשים יתחילו לשפוט במערכת בתי הדין לעבודה
15/12/2015, עו"ד אורי ישראל פז

נשיא ביה"ד הארצי לעבודה יגאל פליטמן: "נציגי הציבור מביאים לבתי הדין לעבודה ניסיון חיים, הכרת השטח, 'ריח השדה', ידע מעשי ותאורטי. ישנו איזון הדדי בכך שנציגי הציבור לומדים מאתנו ואנחנו יכולים להיעזר בהם בתחומי התמחותם ומקצועיותם"

 

כנס מיוחד נערך אתמול (א', 13.12) לרגל כניסתם של קרוב ל-100 נציגי ציבור חדשים למערכת בתי הדין לעבודה, במעמד נשיא בית הדין הארצי לעבודה השופט יגאל פליטמן, סגנית הנשיא השופטת ורדה וירט-ליבנה, נשיאי בתי הדין האזוריים, השופטים והרשמים.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

נשיא בית הדין הארצי לעבודה השופט פליטמן נשא דברי פתיחה, שבהם ציין כי "מערכת בתי הדין לעבודה פועלת כל העת להכשיר את נציגי הציבור על מנת שיוכלו למלא תפקידים במקצועיות הנדרשת. נציגי הציבור מביאים לבתי הדין לעבודה ניסיון חיים, הכרת השטח, 'ריח השדה', ידע מעשי ותאורטי. ישנו איזון הדדי בכך שנציגי הציבור לומדים מאתנו ואנחנו יכולים להיעזר בהם בתחומי התמחותם ומקצועיותם. בשילוב נציגי הציבור במותבי  בתי הדין לעבודה, לצד השופטים, יש רעיון יפה של החברה ששופטת את חבריה. נציגי הציבור באים מכל מגזרי החברה, מכל התחומים והעיסוקים. אין זה פשוט להיות שופט, השיפוט כרוך באחריות רבה בפרשנות אכיפה, יישום וקביעה של נורמות".

הנשיא פליטמן הוסיף כי "כאשר מדובר בבתי הדין לעבודה מדובר בנורמות בעלות פוטנציאל השלכה על כלל המשק. הנורמות הללו לזכויות יסוד, זכות היסוד לקיום מינימלי בכבוד וזכות היסוד של האדם לחיות בכבוד מעמל כפיו. בהכללה ניתן לומר שבתי הדין מתעסקים בזכויות אדם מלפני הלידה ועד לאחר הפטירה, כולל חיי העבודה שלו, הפנסיה לאחר יציאתו לגמלאות וזכותו לבריאות במהלך חיו. ככאלה בתי הדין לעבודה הם הערכאה המרכזית לזכויות חברתיות לרבות זכות היסוד של חופש ההתארגנות על נגזרותיה, של הקמת ארגון עובדים, ארגון עובדים יציג במקום העבודה. אנו רואים בנציגי הציבור כחלק מהשושלת של נציגי הציבור בבתי הדין לעבודה מאז הקמתם, אנו מברכים על המינויים ובטוחים שנתברך בהם".

במהלך הכנס נערכה השתלמות לנציגי הציבור בנושאים שעליהם הרצו שופטי בית הדין הארצי לעבודה.  הנשיא פליטמן הרצה על "פגיעה בעבודה לפי חוק הביטוח הלאומי", שופטת בית הדין הארצי לעבודה לאה גליקסמן הרצתה על "פירמידת הנורמות במשפט העבודה", שופטת בית הדין הארצי לעבודה רונית רוזנפלד הרצתה בנושא "כללי התנהגות ואתיקה לנציגי ציבור" וסגנית הנשיא השופטת וירט-ליבנה הרצתה על "תפקידו של בית הדין בהטעמת שוויון הזדמנויות בעבודה". 

כפי שסוקר לאחרונה בפורטל תקדין, לאחרונה מונו בכירים במגזרי המשק ובאקדמיה כנציגי ציבור בבית הדין הארצי לעבודה בירושלים, בהם גד פרופר, עצמון ליפשיץ, דורון קמפלר, צביקה טבצ'ניק, עפרה ברטוב לינצ'בסקי (כנציגי המעסיקים) ומיכל בירון בן גרא (כנציגת העובדים).

 

לקריאה נוספת, ראו:

 

גד פרופר, צביקה טבצ'ניק ובכירים במשק מונו לנציגי ציבור בביה"ד הארצי לעבודה

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
153 | S:150