שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > ישראל נבחרה לכהן כמדינה חברה בוועדת האו"ם למשפט בינלאומי מסחרי

חדשות

ישראל נבחרה לכהן כמדינה חברה בוועדת האו"ם למשפט בינלאומי מסחרי
ישראל נבחרה לכהן כמדינה חברה בוועדת האו"ם למשפט בינלאומי מסחרי
16/11/2015, עו"ד אורי ישראל פז

ישראל היא אחת המדינה שנבחרו על ידי העצרת הכללית של האו"ם לייצג את הקבוצה האזורית של מדינות מערב אירופה ואחרות בוועדה, והיא תמשיך לכהן בה עד שנת 2022. והכלים המשפטיים עליהם אמונה הועדה מתווים את המסגרת לפעילות הבינלאומית בתחום, בין היתר ביחס לבוררות בינלאומית, סחר אלקטרוני והתנהלות חוצה גבולות של תאגידים

העצרת הכללית של האו"ם בחרה בשבוע שעבר בישראל לכהן כמדינה חברה בוועדת האו"ם למשפט בינלאומי מסחרי (UNCITRAL) זו הפעם השלישית ברציפות, בהסכמה וללא כל התנגדות. המהלך יצא לפועל תודות למאמצים משותפים של משרד המשפטים ומשרד החוץ. ישראל, המהווה אחת מכמה מדינות שנבחרו לייצג את הקבוצה האזורית של מדינות מערב אירופה ואחרות (WEOG) בוועדה, מכהנת כמדינה חברה בוועדה מאז שנת 2004, ותמשיך לכהן בה עד שנת 2022 בעקבות החלטת העצרת.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

ועדת האו"ם למשפט בינלאומי מסחרי, אשר הוקמה בשנת 1966, מהווה את הגוף המוביל של האו"ם ליצירת סטנדרטים בינלאומיים בתחום המשפט המסחרי. האמנות והכלים המשפטיים עליהם אמונה הועדה מתווים את המסגרת לפעילות הבינלאומית בתחום, בין היתר ביחס לבוררות בינלאומית, סחר אלקטרוני והתנהלות חוצה גבולות של תאגידים. משרד המשפטים, בהובלת אנשי מחלקת ייעוץ וחקיקה (משפט בין-לאומי), משמש כגורם המרכזי הפעיל במסגרות השונות של הועדה. בשנה האחרונה הגישה ישראל הצעות רשמיות לקידום עבודת הועדה ולאימוץ תוצרים משפטיים המכוונים להשפיע על גורמים מדינתיים ופרטיים, תוך קידום האינטרסים של ישראל. בין היתר, הוגשה לאחרונה הצעה משותפת של ישראל וארה"ב.

עו"ד ד"ר רועי שיינדורף, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט בינלאומי), מסר כי "החלטת העצרת הכללית, במיוחד בתקופה רגישה שכזו, מהווה עדות להערכה הרבה שרוחשת הקהילה הבינלאומית לפעילות של ישראל ומשרד המשפטים בעיצוב הסטנדרטים הבינלאומיים בתחום המשפט הבינלאומי המסחרי". עוד הוסיף ד"ר שיינדורף כי "ישראל תמשיך להשפיע ולהוביל בקידום כללים משפטיים בינלאומיים שיהוו תשתית לקידום מסחר בינלאומי ורווחה כלכלית עולמית".

 

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
153 | S:150