שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > פושט רגל ניסה להסתיר זכייה של רבע מיליון שקל בפיס וההליך בעניינו בוטל

חדשות

פושט רגל ניסה להסתיר זכייה של רבע מיליון שקל בפיס וההליך בעניינו בוטל
פושט רגל ניסה להסתיר זכייה של רבע מיליון שקל בפיס וההליך בעניינו בוטל
20/07/2015, ליאור שדמי שפיצר

ביהמ"ש ביטל את צו הכינוס בעניינו של חייב בשנות השבעים לחייו, לאחר שהתברר כי הוא מכר את כרטיס הזכייה שלו בפיס לצד שלישי על מנת להסוות את כספי הפרס וכן יצא מהארץ מספר פעמים ללא אישור ביהמ"ש ואף יצר חובות חדשים אגב נסיעותיו

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את בקשתו של חייב בהליך פשיטת רגל לקבלת הפטר, וקבע כי הוא פעל בחוסר תום לב במסגרת צו הכינוס, ובין היתר ניסה להסתיר זכייה בפיס בסך של רבע מיליון שקל.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

למבקש, בשנות ה-70 לחייו, חובות כספיים של מאות אלפי שקלים, שנוצרו בעקבות כישלון העסק שניהל עם בנו בתחום התכשיטנות.

במסגרת חקירות שטח שנוהלו על ידי הכונס הרשמי והנאמן התברר כי החייב מכר את כרטיס הזכייה שלו בפיס לצד שלישי על מנת להסוות את כספי הפרס, העומדים על רבע מיליון  שקל. עוד התברר כי החייב יצא מהארץ מספר פעמים ללא אישור בית המשפט ואף יצר חובות חדשים אגב נסיעתו.

השופטת חנה פלינר דחתה את הבקשה למתן הפטר וביטלה את צו הכינוס בשל ניצולו לרעה על ידי החייב במספר פעמים. השופטת הוסיפה כי דוחותיו הכספיים של החייב אינם משקפים את הכנסותיו והוצאותיו ואת רמת חייו בפועל. כך, למשל, בדוחות אין ביטוי לנסיעותיו, להוצאות שהוא ולעזרה שקיבל, לטענתו, מבני משפחה ומחברים. "דומה גם כי החייב לא דיווח דיווחי אמת באשר למגוריו", כתבה השופטת בהחלטה. "גם אם החייב נוכח מדי פעם בבית האבות, אין הדבר אומר שהוא מתגורר שם דרך קבע, וקשה ליישב את הסתירה בין טענתו לפיה מתגורר הוא בבית האבות לעומת הסכם הממון המכיר בזכותו להתגורר יחד עם בת זוגו". בעניין זה, כמו גם ביתר הנושאים שעל הפרק, קיבלה השופטת את טענות הנאמן לפיהן חקירות החייב ובת זוגו מעלות סתירות ואינן מספקות גרסה אחת סדורה ועקבית.

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
151 | S:150