שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > יועמ"ש מחלקת תאגידים ברשות ני"ע ימונה ליועץ בכיר ליו"ר ולמנהל המחלקה הבינ"ל

חדשות

יועמ"ש מחלקת תאגידים ברשות ני"ע ימונה ליועץ בכיר ליו"ר ולמנהל המחלקה הבינ"ל
יועמ"ש מחלקת תאגידים ברשות ני"ע ימונה ליועץ בכיר ליו"ר ולמנהל המחלקה הבינ"ל
06/07/2015, עו"ד אורי ישראל פז

עו"ד מאיר לוין יחליף את עו"ד אורנית קרביץ, מנהלת המחלקה הבינלאומית והיועצת הבכירה ליו"ר רשות ניירות ערך, שהודיעה על פרישה מתפקידה. לוין מקדם את הליכי החקיקה ליישום הקמת קרנות נסחרות למימון עסקים קטנים ולקידום השקעות בתחום המחקר והפיתוח, והוא שותף בהובלת הרפורמות של הרשות להקלות ברגולציה לחברות הנסחרות

מנהלת המחלקה הבינלאומית והיועצת הבכירה ליו"ר, עו"ד אורנית קרביץ, הודיעה לאחרונה על פרישתה מתפקידה. את עו"ד קרביץ יחליף עו"ד מאיר לוין, המכהן כיום כיועץ המשפטי של מחלקת תאגידים ברשות.

עוה"ד קרביץ (40) החלה את דרכה ברשות בשנת 2011 כחברת מליאה. לאחר מכן מונתה כמנהלת המחלקה הבינלאומית ובשנת 2013 החלה לשמש גם כיועצת הבכירה ליו"ר הרשות.

כיועצת בכירה ליו"ר הייתה קרביץ פעילה ומעורבת בנושאי הרוחב האסטרטגים והמקצועיים של הרשות והייתה שותפה להובלת יוזמות להקלות על גופים מפוקחים ולפיתוח שוק ההון. במסגרת תפקידה כמנהלת המחלקה הבינלאומית רשמה הישגים משמעותיים, ביניהם העברת החברות של הרשות בארגון רשויות ניירות ערך הבינלאומי לוועידה האזורית האירופאית (ERC), חתימה על מספר הסכמי שיתוף פעולה עם רשויות זרות לפיתוח השוק, בהן אנגליה וסין, וייצגה את הרשות במספר פורומים בינלאומיים. כמו כן, הייתה קרביץ חברה בוועדה הבין-משרדית לקידום חברות מחקר ופיתוח.

"אני פורשת בסיפוק רב מתפקידי לאחר ארבע וחצי שנים של עשייה אינטנסיבית ברשות", אמרה קרביץ. "נפלה בחלקי זכות גדולה לשרת את הרשות ואת הציבור, בתקופה של יישום מפת הדרכים בדרך שהתווה יו"ר הרשות, דרך שאני מאמינה בה בכל ליבי, ולהוציא את חזון פיתוח השוק מן הכוח אל הפועל. אני מודה ליו"ר הרשות על הזכות לקחת חלק בעשייה המקצועית והברוכה של הרשות לאורך כל התקופה".

עו"ד קרביץ היא בעלת תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במנהל עסקים בהצטיינות (M.B.A) מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. לאחרונה השלימה את עבודת הדוקטורט שלה בתקשורת מאוניברסיטת תל אביב העוסקת בהשפעות המדיה על ירידת אמון הציבור במערכת המשפט.

את עו"ד קרביץ יחליף עו"ד מאיר לוין, המכהן כיום כיועץ המשפטי של מחלקת תאגידים, וימונה לתפקיד היועץ הבכיר ליו"ר הרשות ולמנהל המחלקה הבינלאומית. עו"ד לוין (41) החל את דרכו ברשות בשנת 2012 כסגן מנהל מחלקת תאגידים, ובשנת 2014 מונה ליועץ המשפטי של מחלקת תאגידים. קודם לכן היה שותף במשרד עורכי הדין גורניצקי ושות'. הוא בעל תואר ראשון במשפטים בהצטיינות ותואר שני במנהל עסקים (MBA) – התמחות במימון, שניהם מאוניברסיטת בר אילן.

את התמחותו במשפטים עשה לוין בבית המשפט העליון. מאז הגיע לוין לרשות, לצד האחריות על הייעוץ המשפטי, יזם והיה שותף מרכזי לשינויים וליוזמות שמובילה הרשות לפיתוח ושכלול של שוק ההון הישראלי, במסגרת מפת הדרכים. במסגרת זאת, מכהן לוין כיו"ר משותף של ועדה בין משרדית להקמת קרנות נסחרות למימון עסקים קטנים ובינוניים. כמו כן, הוא עומד בראש ועדה להקמת קרנות נסחרות למימון תשתיות ופרויקטים לאומיים, היה חבר בוועדה לקידום ההשקעות בחברות ציבוריות בתחום המחקר והפיתוח וכן שימש כיו"ר משותף בצוות להסרת החסמים לפעילות קרנות השקעה במקרקעין (REIT) בהקמה ותפעול של פרויקטי דיור להשכרה. לוין מלווה כעת את הליכי החקיקה ליישום המלצות שתי הוועדות. בנוסף, לוין מוביל פרויקטים פורצי דרך להנפקה של אגרות חוב על ידי רשויות מקומיות וכן מימון המונים בפטור מתשקיף והוא שותף להובלת הרפורמות של הרשות להקלות ברגולציה לחברות הנסחרות.

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, אמר היום כי "אורנית סיימה תקופה של עשייה משמעותית ברשות והיא תרמה מניסיונה הרב תחומי כיווני מחשבה חדשים ויצירתיים, מצאה את הדרך המיוחדת לגשר ולאזן בין הצרכים והכוחות בשוק ההון במקצועיות ובמסירות, בנועם ובחן רב וזכתה להערכה רבה מכל הגורמים איתם עבדה בתוך הרשות ומחוץ לה. אני סמוך ובטוח שדרכה תאיר לה בכל אשר תפנה". בנוסף, אמר האוזר כי "ניסיונו העשיר של מאיר במגזר הפרטי לצד תרומתו להצלחה בהוצאה אל הפועל של התוכניות לפיתוח שוק ההון של מפת הדרכים עושים אותו לאדם הנכון, במקום הנכון ובזמן הנכון לתפקיד זה, ואין לי ספק שלמאיר תהיה תרומה משמעותית לרשות ופועלה בתקופה זו".

 

 

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
153 | S:150