שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > אישומים נוספים בפרשת הקרקעות בצפון: כתב אישום הוגש נגד עו"ד דן שפריר

חדשות

אישומים נוספים בפרשת הקרקעות בצפון: כתב אישום הוגש נגד עו"ד דן שפריר
אישומים נוספים בפרשת הקרקעות בצפון: כתב אישום הוגש נגד עו"ד דן שפריר
30/06/2015, עו"ד אורי ישראל פז

עו"ד שפריר ואמיר אל הייב מואשמים בקשירת קשר להשתלטות על חלקות קרקע שונות תוך נישול בעליהן החוקיים. דפוס הפעולה כלל בשלב הראשון איתור חלקות קרקע שבעליהן נפטרו זה מכבר, וזיוף ייפוי כוח נוטריוני משנות ה-40 וה-50 של המאה הקודמת, לפיו בעלי הקרקע מכרו את הקרקע לאדם אחר

פרקליטות מחוז צפון הגישה אתמול (ב', 29.6) לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נוסף בפרשת הונאת הקרקעות בצפון, נגד עו"ד דן שפריר בן 57 מקיסריה ונגד אמיר אל-הייב בן 43 מבית זרזיר, המייחס להם 12 אישומים בגין ביצוע עבירות של קשירת קשר לפשע, זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון ושיבוש הליכי משפט.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

כפי שדווח לפני כחודש בפורטל חדשות תקדין, בתום חקירה שנוהלה על ידי לה"ב 433 יאל"כ באגף החקירות והמודיעין במשטרה, הגישה פרקליטות המחוז כתבי אישום נגד עשרה נאשמים, וכעת הוגש כתב האישום הנוסף נגד הנאשמים המרכזיים בפרשה, בהם עו"ד שפריר. שלושה עורכי דין מאזור הצפון הואשמו בפרשת הונאות הקרקעות בצפון הם עו"ד ענאן עטיה (בן 36 מנצרת עילית), עו"ד ג'סאן ערטול (בן 44 מנצרת) ועו"ד טארק חביבאללה (בן 50 ממעין מאהל).

מעובדות כתב האישום, המתאר את השתלשלות הפרשה על מעל 20 עמודים, עולה כי הנאשמים קשרו קשר להשתלט על חלקות קרקע שונות באמצעות זיוף מסמכים שונים והעברת הבעלות עליהן לידיהם, תוך נישול בעליהן החוקיים. כדי לממש את הקשר, פעלו הנאשמים בדפוס פעולה זהה, שכלל בשלב הראשון איתור חלקות קרקע שבעליהן נפטרו זה מכבר, וזיוף בעצמם או באמצעות אחרים של ייפוי כוח נוטריוני משנות ה-40 וה-50 של המאה הקודמת, לפיו בעלי הקרקע מכרו את הקרקע לאדם אחר.

בשלב השני זייפו הנאשמים בעצמם או באמצעות אחרים מסמכים נוספים לפיהם האדם האחר העביר לכאורה את הקרקע לרשות הנאשמים או מי מבני משפחתם, וכן זייפו מסמכים נוספים הנדרשים לצורך העברת הבעלות.

בנוסף, פעלו הנאשמים להסדרת רישום הבעלות על הקרקעות ברשויות המדינה השונות על שמם תוך שימוש מכוון במסמכים המזויפים. בחלק מהמקרים אף פנו לבתי משפט שונים בתביעה לסעד הצהרתי, תוך יצירת מצג שווא לפיו מדובר במסמכים מקוריים ועסקאות כשרות, והכל תוך שימוש בידע המקצועי ובכישוריהם של הנאשמים שהם עורכי דין. 

מעבר לכך, ביקשה הפרקליטות לחלט את רכושם של הנאשמים, הכולל נדל"ן בקיסריה ובנהלל ושבעה חשבונות בנק, לפי חוק איסור הלבנת הון.

 

לקריאה נוספת, ראו:

 

שלושה עורכי דין מאזור הצפון מואשמים בקשירת קשר להשתלט במרמה על קרקעות

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
151 | S:150