שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > עו"ד דורון ברזילי בטקס ההסמכה: "הלשכה איבדה את הרלוונטיות שלה בעיני עוה"ד"

חדשות

עו"ד דורון ברזילי בטקס ההסמכה: "הלשכה איבדה את הרלוונטיות שלה בעיני עוה"ד"
עו"ד דורון ברזילי בטקס ההסמכה: "הלשכה איבדה את הרלוונטיות שלה בעיני עוה"ד"
16/06/2015, ליאור שדמי שפיצר

הנואמים בטקס ההסמכה שהתקיים אתמול בירושלים התייחסו לרפורמה בלשכת עורכי הדין שעברה אתמול בוועדת השרים לחקיקה. השרה איילת שקד: "הבחירות ללשכה חשפו את עוצמת השסעים והזרמים המנוגדים, שמובילים את המערכת לשיתוק ומונעים ממנה לחתור לשיפור, להתייעלות ולשקיפות. הנפגעים העיקריים מהמצב הזה הם עורכי הדין"

"הבחירות ללשכה חשפו את עוצמת השסעים והזרמים המנוגדים, שמובילים את המערכת לשיתוק ומונעים ממנה לחתור לשיפור, להתייעלות ולשקיפות. הנפגעים העיקריים מהמצב הזה הם עורכי הדין, הוותיקים והחדשים, הראויים למערכת מסודרת, מתפקדת ומבוקרת, שתבטא את קולכם נאמנה ותילחם למען עתידכם ולמען עתידו של המקצוע החשוב הזה". כך אמרה שרת המשפטים איילת שקד בטקס ההסמכה שהתקיים אתמול בבנייני האומה בירושלים.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

השרה התייחסה לרפורמה בלשכת עורכי הדין שעברה אתמול בוועדת השרים לענייני חקיקה ולבחירות למוסדות הלשכה שיתקיימו היום ואמרה כי "הרפורמה החדשה מבקשת להסדיר את מבנה הלשכה ולהעניק לעומדים בראשה את המנדט והכלים הדרושים כדי לנווט בהצלחה את לשכת עורכי הדין בין האתגרים הרבים העומדים בפניה. בימים הקרובים אשב עם אנשי הלשכה ואקשיב להערות ואשמור על הדיאלוג הפתוח, המכובד והמכבד סביב הנושא הזה. אין לי ספק שהשלמת הרפורמה תבטיח את עתידה של לשכת עורכי הדין כלשכה מסודרת, פעילה, יוזמת ונמרצת, שתנהג ותנהיג בשקיפות, תשיב את אמון הציבור בעורכי הדין ואת אמון עורכי הדין עצמם בלשכה המייצגת אותם".

השרה שקד בירכה את עורכי הדין החדשים ואמרה "עליכם לזכור שרדיפת הצדק אינה יודעת גבולות גזרה. עליכם להילחם למענו לא רק בין כתלי בית המשפט, אלא גם במוסדות החינוך, בתחבורה הציבורית, בחוף הים ובתור לקולנוע. במציאות שבה אנחנו עדים מידי שבוע למקרה חדש של אלימות בין תלמידים למורים; בימים שבהם רופאים מותקפים בידי חולים, הרשתות החברתיות מתמלאות בתכנים אלימים והשיח הציבורי סובל מעליה ניכרת בהתלהמות, בצביעות ובחוסר סבלנות – אנחנו רואים בכם לא רק משפטנים אלא גם מחנכים, מורי הלכה ומעצבי פניה של החברה הישראלית המתגבשת.

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי אמר בטקס כי "לשכת עורכי הדין נמצאת היום על פרשת דרכים. החוק המיושן משנת 1961 הביא לחוסר משילות ולמאבקים עסקניים בלשכה, והלשכה איבדה את הרלוונטיות שלה בעיני עורכי הדין, ובעיני מערכת המשפט". לדברי ברזילי, "בשלוש השנים האחרונות נאבקתי כדי שהחוק ישונה. בעשרות פגישות ודיונים שלשכת עורכי הדין בראשותי קיימה עם אנשי משרד המשפטים והגורמים הרלוונטיים, הושג מתווה אשר לראשונה יאפשר משילות, הפחתת דמי חבר השנתיים בשיעור ניכר וטיפול בסוגיית הצפת המקצוע אשר ידועה ומוכרת לכולנו. אני שמח על תמיכתה של שרת המשפטים בחוק זה והטיפול המהיר שנקטה בו, ועל כך שהניחה את הצעת החוק כבר היום על שולחן הממשלה והתיקון עבר את אישורה של ועדת השרים לענייני חקיקה – שלב משמעותי מאוד בדרך ליישום מהיר".

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
152 | S:150