שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > שרה נתניהו: "מני נפתלי השליך לפח את הארוחות שהוכנו במעון ראש הממשלה"

חדשות

שרה נתניהו: "מני נפתלי השליך לפח את הארוחות שהוכנו במעון ראש הממשלה"
שרה נתניהו: "מני נפתלי השליך לפח את הארוחות שהוכנו במעון ראש הממשלה"
16/03/2015, ליאור שדמי שפיצר

בתצהיר עדות ראשית שהוגש במסגרת תביעת אב הבית לשעבר, טוענת אשת ראש הממשלה כי היא ובני משפחתה נאלצו להזמין ארוחות מבחוץ לאחר שנפתלי זרק את האוכל שהוכן על ידי עובדת המעון, וכי הוא העמיד את הרכב הממשלתי הצמוד לרשות אשתו ונהג מיוזמתו וללא כל צורך לשהות שעות ארוכות במעון ואף ללון שם

"מסיבות שאינן ברורות וכפי שהתברר לי בדיעבד מעובדי המעון, נהג התובע להשליך לפח ארוחות שהוכנו על ידי עובדת במעון ראש הממשלה, מיד לאחר שסיימה את משמרתה, וכאשר אני ובני משפחתי ביקשנו להשביע את רעבוננו, הוא טען כי העובדת לא הכינה עבורנו ארוחות ולפיכך הוא נאלץ להזמינן ממקור חיצוני". כך טוענת שרה נתניהו בתצהיר שהוגש במסגרת תביעתו של אב הבית לשעבר מני נפתלי.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

התצהיר הוגש לאחר שבשבוע שעבר מתח בית הדין לעבודה בירושלים ביקורת על הפרקליטות, שלא הגישה את תצהירי העדות הראשית של אשת ראש הממשלה, חרף החלטת בית הדין כי התצהיר יוגש לפני הבחירות.

בתביעתו שהוגשה באמצעות עוה"ד נעמי לנדאו, גיא לנדאו ונאוה פינצ'וק, טען נפתלי כי במשך כל תקופת העסקתו נאלץ להתמודד עם עומד לא סביר של עבודה – לעתים גם 17-18 שעות ביום, ותחלופה בלתי פוסקת של עובדי משק המסרבים לעבוד במחצית אשת ראש הממשלה, "הדורשת מעובדיה שירותים אישיים יום וליל, מעלה דרישות בלתי סבירות ומלוות ביחס מחפיר כלפי העובדים העומדים לשרתה", כך נטען בתביעה.

בתצהירה מגיבה נתניהו לטענותיו של נפתלי והכחישה את הטענות בדבר העסקה פוגענית ויחס מתנשא ומזלזל לעובדים. לטענת נתניהו, נפתלי ידע מלכתחילה מהן דרישות התפקיד מאב הבית והיה מודע לכך שהוא מחייב נוכחות בשעות רבות ולעתים חריגות. למעלה מזאת, כמי שהיה אחראי על סידור העבודה של העובדים בבית הוא בחר על פי שיקול דעתו, וככל הנראה מטעמים כלכליים, להיות נוכח בימים שבהם נדרשה נוכחות מוגברת בבית, ובמקרים אחרים בחר להיות נוכח בבית אף שלא היה כל צורך בכך.

עוד טענה נתניהו כי נפתלי נהג להגיע למעון ראש הממשלה מיוזמתו ללא כל הצדקה ולשהות בו שעות רבות, אף בימי המנוחה ואף בימים שבהם היא שהתה עם ראש הממשלה בחו"ל, מבלי שהיה כל צורך בנוכחותו, במטרה לרשום לעצמו שעות נוספות בתעריף כפול ומכופל, מבלי שיעבוד כלל. לטענתה, נפתלי אף נהג מיוזמתו ללון בבית ראש הממשלה מבלי שהתבקש לעשות זאת ומבלי שהיה כל צורך בנוכחותו.

לטענת נתניהו, במסגרת תפקידו היה על נפתלי לדרוג בין היתר לניקיון, מזון ותחבורה במעון ראש הממשלה, "כפי שהסתבר לי בדיעבד, התובע 'טיפל בעניינים אלה אך לא מתוך מסירות ודאגה לרווחת ראש הממשלה ובני משפחתו", נכתב בתצהיר. "כך, למשל, כאשר ביקשנו לפעמים לרכוש מוצר מזון בסיסי בשעות הבוקר, באופן שחייב שימוש ברכב, נענינו לא פעם כי עלינו להמתין עד לשובו של התובע מביתו", שכן רכבו הממשלתי הצמוד היה בשימוש רעייתו, בעודו משתמש ברכב הממשלתי אשר היה אמור להיות צמוד למעון".

 

לקריאה נוספת, ראו:

"אנחנו אירופאים, אנחנו עדינים. אנחנו לא אוכלים כל כך הרבה כמוכם המרוקאים" 

 

מני נפתלי תובע את עוה"ד של נתניהו בגין "הסיכול הממוקד" לאחר דוח המבקר

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
152 | S:150