שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > בכירים בקבוצת שטראוס חשודים בפיצול חשבוניות במטרה להתחמק מתשלום מס

חדשות

בכירים בקבוצת שטראוס חשודים בפיצול חשבוניות במטרה להתחמק מתשלום מס
בכירים בקבוצת שטראוס חשודים בפיצול חשבוניות במטרה להתחמק מתשלום מס
29/01/2015, ליאור שדמי שפיצר

ארבעה בכירים בקבוצת שטראוס חשודים כי פעלו להקטין את ערך העסקאות של החברה, בכך שביקשו מהספק השוויצרי של מחיות הפרי לפצל את חשבוניות הייבוא, באופן שמרכיב הכשרות לא ייכלל בערך לצרכי מכס, והגישו מסמכים כוזבים למכס

 

חוקרי יחידת בקרת ייבוא במכס מרכז שחררו אתמול (ד', 28.1) בערבות ארבעה בכירים בקבוצת שטראוס בפני בית משפט השלום בראשון לציון, בחשד להנמכת מחיר הייבוא במטרה להתחמק מתשלום מס, באמצעות אי הכללת מרכיב הכשרות בערך לצרכי מכס. כרגע חל איסור פרסום על שמם של החשודים למשך 14 יום. 

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

במכס מרכז עלה החשד כי מי ששימש בעבר מנהל הרכש של מזון טרי מטעם שטראוס, וכיום משמש מנהל קשרי החברה בנושא הכשרויות מול ספקים זרים, ביקש מהספק של מחיות הפרי השוויצרי של החברה לפצל את חשבונית הייבוא, כך שערך העסקאות בחשבוניות שהוגשו למכס היה נמוך בכ-50% מערכן האמיתי – עבירות אשר בביצוען הודה בחקירתו. בכך, הקטין את סכומי העסקאות של שטראוס ב-12 מיליון שקל לפחות, על פי הראיות שנמצאו ונותחו עד כה.

 על פי החשד, מנהל נושא הכשרויות, שהיה אחראי על ניהול המשא ומתן מול הספק השוויצרי, הביא בסוד העניינים את המעורבים האחרים במטרה לסייע להסוואת עבירות. כך, חשב "שטראוס ישראל", נחשד כי ידע על ההתנהלות ונתן ידו להתחמקות מתשלום מס אמת; מנהלת תחום רכש חומרי גלם ב"שטראוס גרופ", חשודה כי פעלה ביודעין תוך כוונה שהחברה תגיש מסמכים כוזבים למס, ואף הודתה בחקירותיה כי נהגה לפעול כך במשך שנים; ומנהלת הייבוא של "שטראוס גרופ", שבמסגרת תפקידה תיאמה את נושא הייבוא מול הספק השוויצרי, חשודה אף היא כי ידעה על הפיצול ופעלה להגיש מסמכים כוזבים למכס.

מנהל מכס מרכז, ירדן יופה, אמר כי "החקירה נמצאת בראשיתה וכעת עוד רב הנסתר על הגלוי. נמשיך לפעול לגלות את מלוא היקף העבירות ולהשיב את המסים שנגזלו מקופת המדינה ולמצות את הדין עם הנושא באחריות לעבירות".

השופט אילן בן דור מבית משפט השלום בראשון לציון אישר את בקשת הצדדים לשחרור בהסכמת תמורת הפקדת מזומן או ערבות בנקאית בסך 100 אלף שקל, התחייבות עצמית בסך 100 אלף שקל וערבות צד ג' בסך 50 אלף שקל לכל אחד מהחשודים, במקביל להפקדת דרכונם והטלת איסור יציאה מן הארץ.

 

 

 

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
153 | S:150