שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > עו"ד רונאל פישר צפוי לעמוד לדין בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט

חדשות

עו"ד רונאל פישר צפוי לעמוד לדין בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט
עו"ד רונאל פישר צפוי לעמוד לדין בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט
12/01/2015, עו"ד אורי ישראל פז

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הודיעה לעו"ד פישר כי ייערך לו שימוע בפרשת אלון חסן ואילון מכלוף. עו"ד פישר סגר לאחרונה את משרדו ואף התלה את רישיון עורך הדין שלו עד לסיום הפרשה

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הודיעה היום (11.1.2015) לעו"ד רונאל פישר כי היא שוקלת להעמידו לדין פלילי בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט, וזאת בכפוף לשימוע שייערך לו. בשלב זה נשקלת העמדתו של פישר לדין פלילי בפרשות העיקריות המכונות "פרשת אלון חסן" ו"פרשת אילון מכלוף", כאשר פרשיות נלוות נוספות עודן מצויות בחקירה.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

במכתב השימוע שנשלח לעו"ד  פישר נכתב כי בתקופה בה העניק פישר שירותים משפטיים לאלון חסן (שכיהן כיו"ר ועד עובדי נמל אשדוד) הוא חשוד כי תיווך בשוחד בכך שקיבל סכום כסף מחסן, לאחר שיצר בפניו מצג כי בדעתו להעביר את הכסף לידי גורם משטרתי, אשר בכוחו להשפיע על מהלך החקירה של חסן. יצוין כי למרות שהחקירה העלתה שפישר לא התכוון לכאורה לחלוק את כספי השוחד עם אדם אחר, מבחינה משפטית, מתגבשת לכאורה עבירת התיווך לשוחד.

במקרה אחר, כך על פי החשד, קיבל עו"ד רונאל פישר סכום כסף במזומן מאילון מכלוף, הבעלים של מטמנת פסולת באשקלון, שאותו ייצג בהליכים משפטיים שהתנהלו בעניינו. גם במקרה הזה, חשוד פישר כי קיבל את הכספים לאחר שיצר מצג כי בדעתו להעבירם לידי שוטר בתמורה לקבלת מידע בעניין תיקי חקירה המתנהלים נגד מכלוף. על פי החשד, עם מסירת סכום של 5,000 שקל התריע רונאל פישר בפני מכלוף כי ביום מסוים עתידים להגיע שוטרים מיחידת לה"ב לביתו על מנת לעוצרו במסגרת חקירה המתנהלת נגדו, והורה לו כי יימנע מללון בביתו ויכבה את הטלפון הנייד. ואכן, בבוקרו של אותו יום הגיעו כוחות משטרה לביתו של מכלוף, אשר לא לן בביתו באותו ערב והיה באותה שעה במלון, ולא מצאו אותו. במעשיו קיבל פישר לכאורה כסף ממכלוף כדי לתת שוחד וכן עשה לכאורה דבר בכוונה להכשיל הליך שיפוטי.

החקירה בגזרת מעורבותו בפרשה של קצין משטרה מלה״ב עודנה נמשכת. בעקבות החקירה, הקצין לא שב עד כה לשירות במשטרה.

בטרם יוחלט אם להגיש כתב אישום, הוזמן עו"ד פישר להשמיע באמצעות באי כוחו את טענותיו בהליך שימוע שיתקיים במחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים, ככל שיחפוץ בכך.

התיק נחקר על ידי צוות חשיפה וצוות ירושלים במחלקה לחקירות שוטרים. את החקירה ליוו עו"ד ליאורה נהון ועו"ד קרן אלטמן מהמחלקה לחקירות שוטרים.

בעקבות הפרסומים על החשדות המועלות נגדו, סגר עו"ד פישר לאחרונה את משרד עורכי הדין שלו ואף התלה את רישיון עורך הדין שלו עד לסיום הפרשה.

 

לקריאה נוספת, ראו:

 

הותר לפרסום: עו"ד רונאל פישר נעצר בחשד לתיווך בשוחד ושיבוש הליכי משפט

 

תנועת אומ"ץ מבקשת מוועדת האתיקה להשעות את עו"ד רונאל פישר מהלשכה

 

בעקבות פרשת פישר: ייבדק חשד לקשרים פסולים בין הפרקליטות לעו"ד פליליסטים 

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
153 | S:150