שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > הכנסת אישרה סופית: רבנים עובדי ציבור לא יוכלו לגבות תשלום על עריכת חופות

חדשות

הכנסת אישרה סופית: רבנים עובדי ציבור לא יוכלו לגבות תשלום על עריכת חופות
הכנסת אישרה סופית: רבנים עובדי ציבור לא יוכלו לגבות תשלום על עריכת חופות
04/11/2014, ליאור שדמי שפיצר

רב עובד ציבור לא יהיה רשאי לקבל תמורה אלא לאחר שקיבל היתר לעבודה פרטית, השלים את מכסת טקסי הנישואין שנקבעה לו ומילא את הוראות השר לשירותי דת הנוגעות לרישום ודיווח של טקסי הנישואין. ח"כ שולי מועלם רפאלי: "ככל שתתמכו ברבנים שלוקחים כסף, נמצא את עצמנו עם פחות נישואים כדת משה וישראל"

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק שירותי הדת היהודיים (תיקון מס' 20), התשע"ד-2014 של ח"כ שולי מועלם רפאלי (הבית היהודי). במצב הקיים היום, רבנים העובדים במועצות דתיות וברשויות ומקבלים על כך שכר גובים תשלום נוסף מזוגות עבור עריכת טקס הנישואים. על פי התיקון לחוק, מוצע לקבוע כי רב עיר לא יקבל תמורה או טובת הנאה אחרת עבור עריכת נישואים לבני זוג.

בנוגע לרבנים עובדי הציבור, מוצע להסמיך את השר לשירותי דת, בהתייעצות עם נשיא מועצת הרבנות הראשית ובאישור ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת, לקבוע הוראות בעניין מספר טקסי הנישואין שיחויבו לערוך והאזור הגיאוגרפי שבו יחויבו לעשות כן ללא קבלת תמורה, התשלום המרבי בעד עריכת טקסי נישואין מעבר למכסה שנקבעה להם וכן רישום ודיווח על טקסי הנישואין והתמורה שקיבלו. רב עובד ציבור לא יהיה רשאי לקבל כל תמורה אלא לאחר שקיבל היתר לעבודה פרטית, השלים את מכסת טקסי הנישואין שנקבעה לו ומילא את הוראות השר לשירותי דת הנוגעות לרישום ודיווח של טקסי הנישואין.

קבלת תמורה או טובת הנאה אחרת בעד טקס נישואין שנערך בניגוד להוראות יהווה עבירת משמעת לפי הדין המשמעתי החל על הרב עובד הציבור. בנוסף, מוצע לקבוע כי המידע בדבר זכויות בני זוג שנרשמו לנישואין, לרבות הזכות לקבל שירותים של עריכת טקס נישואין ללא תמורה, יוצג במקום בולט במשרדי הרישום.

לדברי  ח"כ שולי מועלם רפאלי, "החוק הזה הוא לא בשביל מי שקרוב לרבנים אלא למען ציבור חילוני שרוצה להינשא כדת משה וישראל. ככל שאתם תתמכו ברבנים שלוקחים כסף, נמצא את עצמנו עם פחות נישואים הלכתיים. הזוגות כבר משלמים אגרה, אין שום סיבה לקחת מהם עוד כסף".
בקריאה שלישת תמכו בהצעה 29 ח"כים ושלושה התנגדו.

 

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
152 | S:150