שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > המאכערים יורחקו מלשכות ההוצל"פ

חדשות

המאכערים יורחקו מלשכות ההוצל"פ
המאכערים יורחקו מלשכות ההוצל"פ
11/09/2014, עו"ד אורי ישראל פז

רשות האכיפה והגבייה תפעל להרחקתם של העסקנים המציעים שירותים משפטיים או מעין משפטיים לבאי לשכות ההוצל"פ. מדובר בפעילות אסורה הן משום השימוש ללא היתר בלשכת ההוצל"פ לצורך עסקי ומסחרי והן משום החשש להסגת גבול מקצוע עריכת הדין

מנהל רשות האכיפה והגבייה, דוד מדיוני, פרסם נוהל שנועד למנוע פעילות אסורה של עסקנים ("מאכערים"), המעניקים שירותים משפטיים או מעין משפטיים שלא כדין, בתחום לשכות ההוצאה לפועל, על ידי הרחקתם באמצעות מאבטחים של משמר רשות האכיפה והגבייה.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

לאחרונה גברו התלונות על פעולתם של עסקנים המציעים שירותים משפטיים או מעין-משפטיים לבאי לשכות ההוצאה לפועל. מדובר בפעילות אסורה, הן מהטעם שמדובר בשימוש ללא היתר בלשכת ההוצאה לפועל לצורך עסקי-מסחרי, כאשר הדבר לרוב מלווה בהטרדת הציבור ולעיתים אף בהטעייתו ובהפרעה לעובדי לשכות ההוצאה לפועל, והן בשל החשש שמא פעילות זו עולה לכאורה לכדי עבירת הסגת גבול מקצוע עריכת הדין.

לדברי מנהל הרשות, "בהיותה הגוף האמון על שמירת הסדר הציבורי בתחום לשכות ההוצאה לפועל, זוהי חובתה של הנהלת רשות האכיפה והגביה, האמונה על ניהול לשכות ההוצאה לפועל, לפעול למיגור תופעת העסקנות הפסולה ולמניעת ניצול לשכות ההוצאה לפועל לצורך שימוש עסקי ומסחרי, תוך הפרעה לתפקודה התקין של לשכת ההוצאה לפועל".

על פי הנוהל, כאשר נצפה עסקן עוסק בפעילות משפטית או מעין משפטית בתחום לשכת ההוצאה לפועל, יש לפנות לעובד משמר רשות האכיפה והגבייה. "עובד רשות האכיפה והגביה יפנה אל העסקן ויבקש ממנו תעודה מזהה וכן יברר עמו האם ניתן לו היתר בכתב (ייפוי כח כדין, על פי נוהל ייפוי כח) מאת הצד בתיק שלו הוא מסייע או אם הוא מועסק על ידי משרד עורכי דין.

אם לעסקן אין היתר בכתב כאמור, יודיע לו עובד משמר רשות האכיפה כי פעילותו אסורה בתחום לשכת ההוצאה לפועל  ויבקש ממנו לחדול מעיסוקו. כמו כן, ימסור לו מכתב התראה בנוסח המצורף לנוהל ויתעד בכתב על גבי העתק המכתב את מועד מסירת המכתב ופרטי המקבל. באם העסקן לא חדל מפעילותו, יפעל עובד משמר לשכת ההוצאה לפועל להרחקתו מלשכת ההוצאה לפועל.

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
153 | S:150