שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > ארגון שורת הדין מבקש מארה"ב לדרוש את הסגרת דובר ארגון החמאס לידיה

חדשות

ארגון שורת הדין מבקש מארה"ב לדרוש את הסגרת דובר ארגון החמאס לידיה
ארגון שורת הדין מבקש מארה"ב לדרוש את הסגרת דובר ארגון החמאס לידיה
24/08/2014, ליאור שדמי שפיצר

בתגובה להצהרתו הפומבית של סאלח אל-ערורי שלקח אחריות על רצח שלושת הנערים, בהם נפתלי פרנקל המחזיק גם באזרחות אמריקאית, פנה ארגון שורת הדין לתובע הראשי בארה"ב וביקש לדרוש את הסגרתו מטורקיה: "חלון ההזדמנויות לחקירה אמיתית הולך ונסגר"

ארגון שורת הדין מבקש מארצות הברית לדרוש מטורקיה את הסגרתו של דובר ארגון חמאס סאלח אל-ערורי לידיה, בתגובה להצהרתו הפומבית כי ארגונו אחראי לחטיפת הנערים נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואיל יפרח ורציחתם.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

ארגון שורת הדין פנה ביום חמישי האחרון לתובע הראשי בארצות הברית, אריק הולדר, וציין כי נפתלי פרנקל בן ה-16 הינו אזרח אמריקאי. לטענת הארגון, תביעה נחושה של ארצות הברית, כחלק מקשירת קשר טרוריסטי לרציחת אזרח אמריקאי, חייבת להוביל להסגרתו של אל ערורי, ששוחרר במסגרת עסקת שליט וכעת יושב בטורקיה.

בין ארצות הברית לטורקיה קיים הסכם הסגרת מבוקשים, ועל כן פרסום הודעה זו על אדמת טורקיה מחייב את הטורקים לכבדו, ככל שארצות הברית תדרוש מארדואן לממשו.

לדברי מנהלת הארגון, עו"ד ניצנה דרשן לייטנר, "לא ייתכן ששלטונות טורקיה ייתנו במה להודאה ברצח נערים בני 16 חפים מפשע על אדמת ישראל ויראו עצמם כמי שרוממות ההומניות בגרונם. טורקיה נותנת מחסה לטרוריסט ששוחרר בעסקת חטיפה אחת ובתוך כך גם מודיע בגאווה על מעורבותו האישית בחטיפתם ורציחתם של חפים מפשע נוספים".

עוד מוסיפה לייטנר בפנייתה לתובע הראשי כי חלון ההזדמנויות לחקירה אמיתית הולך ונסגר, וכי קיימות עדויות רבות הקושרות בין פעילותו של אל-ערורי בטורקיה לבין פעילותו ומימון פעילות טרוריסטית כנגד ישראל על אדמת טורקיה. "ככל שהחקירה תתמהמה כך נתרחק מחקר האמת".

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
153 | S:150