שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > העלאת רף האכיפה: ניתוק קווי טוקמן משבש את עבודתם של סוחרי הנייס גאי

חדשות

העלאת רף האכיפה: ניתוק קווי טוקמן משבש את עבודתם של סוחרי הנייס גאי
העלאת רף האכיפה: ניתוק קווי טוקמן משבש את עבודתם של סוחרי הנייס גאי
19/06/2014, עו"ד אורי ישראל פז

בעקבות סגירת ואיטום החנויות, עברו מפיצי סם הפיצוציות למכירה באמצעות קווי טוקמן שאליהם טלפנו צרכני הסם כדי להזמין משלוח. בשבועות האחרונים מתו שני צעירים בעקבות צריכת הסם, ובמשטרה ובפרקליטות נחושים להמשיך ולשבש את מערך ההפצה

סגן נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, השופט רון שפירא, נעתר אתמול (יום ד', 18.6) לבקשות שהגישה פרקליטות מחוז חיפה (אזרחי) בשם מחוז חוף במשטרת ישראל, לנתק קווי "טוקמן" המשמשים את סוחרי הסם נייס גאי, סם פיצוציות שהוצא לפני כשנה מחוץ לחוק.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

ששת הקווים שעל ניתוקם הורה בית המשפט מצטרפים ל-14 קווים שנותקו בתקופה האחרונה בעקבות בקשות קודמות של הפרקליטות.

בחודשים יוני ויולי בשנה שעברה קיבלו בתי המשפט בקשות שהגיש מחוז חוף לסגירת חנויות ששימשו למכירת הנייס גאי, ובפעילות משותפת של עירית חיפה, מחוז חוף במשטרת ישראל ופרקליטות מחוז חיפה (אזרחי) נאכפה הסגירה, כולל איטום החנויות בריתוך למניעת הפרת הצווים.

בעקבות זאת עברו מפיצי הנייס גאי להפצה באמצעות קווי טוקמן שאליהם טלפנו צרכני הסם כדי להזמין משלוח. ניתוק הקווים משבש את מערך ההפצה של סמי ה"נייס גאי", ובמשטרה ובפרקליטות נחושים להמשיך במאבק במפיצי סמים אלו.

בשבועות האחרונים התפרסמו מקרים של פגיעה קשה בצרכני נייס גאי, עד כדי מוות או פגיעה נפשית קשה. במשטרה ובפרקליטות החליטו לנסות לעשות ככל האפשר על מנת לצמצם את הפגיעה בציבור הרחב ובבני הנוער העושים שימוש בסמים אלו, וזאת גם בשים לב לחופשת הקיץ של בני הנוער.

התביעות הוגשו ע״י עו"ד ריצ׳ארד סאלח מפרקליטות מחוז חיפה (אזרחי) בשיתוף מפקח גלעד גפן תובע רישוי עסקים מחוז חוף.

 

 

לקריאה נוספת, ראו:

 

ח"כ ברכה: "נבחן את האפשרויות לאסור בחוק אחזקה ושימוש בסמי פיצוציות"

 

אושר בכנסת: רוב סמי הפיצוציות הנמכרים כיום ייאסרו בפקודת הסמים המסוכנים

 

 

 

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
153 | S:150