שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > כתב אישום נגד שלושה עבריינים שירו על סניגור והשליכו פגז על ביתו

חדשות

כתב אישום נגד שלושה עבריינים שירו על סניגור והשליכו פגז על ביתו
כתב אישום נגד שלושה עבריינים שירו על סניגור והשליכו פגז על ביתו
12/06/2014, עו"ד אורי ישראל פז

הנאשמים קשרו קשר לפגוע בסניגור עו"ד משה יוחאי על רקע חילוקי דעות עם אחד מהם. הפרקליטות: "המעשים מהווים עליית מדרגה חמורה חציית קו אדום נוסף בימים בהם גורמים עברייניים מרשים לעצמם לפגוע גם באלו שאמונים על הגנתם"

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום כנגד שלושה נאשמים: עימאד אל דין אבו חסן (27), מוהנד אלמוסראתי (20) וג'יהאד אבו גאנם (23) - אשר קשרו קשר לאיים ולפגוע בסניגור, עו"ד משה יוחאי. לנאשמים מיוחסות עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, נשיאת נשק ותחמושת, איומים, ירי באזור מגורים וחבלה במזיד לרכב.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עורכת הדין שרה טל מהפרקליטות, על רקע סכסוך שנתגלע בין אבו חסן לבין המתלונן וכן בין גורמים אחרים לבין המתלונן, על רקע עיסוקו של המתלונן, רקם אבו חסן את תכנית הקשר לאיים על המתלונן ולפגוע בו.

אבו חסן, ששהה באותה עת בחופשה מהכלא, הכיר את נידאל גרירה דרך שותפו לתא המאסר, שהינו גיסו של גרירה. גרירה,  המצוי בבריחה מזה כחודש ודרוש לחקירה, גייס את אלמוסראתי ואבו גאנם לקשר, על מנת שיבצעו עימו בצוותא חדא את המעשים.

בלילה של ה-24 במרץ, ערכו אלמוסראתי, אבו גאנם וגרירה תצפיות לעבר ביתו של המתלונן, ויום למחרת, התקשר אבו חסן אל אלמוסראתי, שעדכן אותו לגבי התצפיות.

סמוך לשעה 23:15 הגיעו השלושה, אלמוסראתי, אבו גאנם וגרירה, ברכב מילוט, כשהם מצוידים באקדח ובפגז זיקוק. אבו גאנם יצא מהרכב כשהוא מצויד בפגז ונידאל או אלמוסראתי נשארו להמתין ברכב המילוט, ומי מהם יצא עם אבו גאנם, כשהאקדח ברשותו. אבו גאנם הוציא את הפגז, הצית אותו והשליכו לעבר מרפסת ביתו של המתלונן שבקומה הראשונה, שעה שהמתלונן ובני משפחתו שהו בבית, אך הפגז לא התפוצץ.

באותה עת, מי מהשניים רץ לעבר מקום חניית רכבו של המתלונן וירה באמצעות האקדח שלוש יריות לעבר הרכב על מנת לאיים על המתלונן בפגיעה בגופו ובנכסיו וזאת בכוונה להפחידו. השלושה נמלטו מהמקום ברכב המילוט וכתוצאה מהירי נגרמו שלושה חורים בדלת שמאל הקדמית של הרכב.

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם של השלושה עד תום ההליכים המשפטיים. "כל זאת כאשר המדובר באיומים ובמעשים שנעשו כלפי סנגור במקצועו לאור סכסוך שנתגלע  בשל טענות בדבר ייצוג משפטי של הסנגור במסגרת עבודתו. המעשים המיוחסים למשיבים מהווים עליית מדרגה חמורה וחציית קו אדום נוסף בימים בהם גורמים עברייניים מרשים לעצמם לפגוע גם באלו שאמונים על הגנתם", כתבה עוה"ד טל בבקשת המעצר.

 

 

 

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
153 | S:150