שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > השופט רוזן קיבל את הסדר הטיעון עם שולה זקן והטיל עליה 11 חודשי מאסר

חדשות

השופט רוזן קיבל את הסדר הטיעון עם שולה זקן והטיל עליה 11 חודשי מאסר
השופט רוזן קיבל את הסדר הטיעון עם שולה זקן והטיל עליה 11 חודשי מאסר
15/05/2014, ליאור שדמי שפיצר

שופט ביהמ"ש המחוזי דוד רוזן קבע כי זקן פעלה מתוך חמדנות וסייעה לאולמרט בביצוע העבירות, כשהיא עושה לביתה וגורפת מאות אלפי שקלים מעד המדינה. בהחלטתו מתח השופט ביקורת על הסדר הטיעון והדגיש כי אלמלא ההסדר היתה זקן צפויה לעונש כבד בהרבה

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את הסכם הטיעון בין הפרקליטות לשולה זקן וגזר עליה עונש של 11 חודשי מאסר בפועל, קנס של 25 אלף שקל וחילוט של 75 אלף שקל בגין מעורבותה בפרשת הולילנד. השופט דוד רוזן מתח ביקורת על הסדר הטיעון והלין על המחיר שמשלם הציבור שכן אלמלא ההסדר היתה זקן, "עבריינית משמעותית שפיתחה לעצמה מעמד פשע בפני עצמו", כדברי השופט, צפויה לעונש כבד בהרבה של מספר שנות מאסר בתוספת קנסות כבדים.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

השופט ציין כי זקן הורשעה בעבירות חמורות ובזויות. בתפקידה כראש לשכתו של אהוד אולמרט היא עשתה כל אשר לאל ידה לטובת האיש שאותו שירתה, העריצה, והיה בבחינת "פרויקט חיים" עבורה. היא סייעה לאולמרט ופעלה כאשת סודו, זרועו הארוכה בתפקידיו הציבוריים הלגיטימיים, כמו גם בביצוע העבירות שהתבצעו לאורך השנים. במקביל, כתב השופט, עשתה זקן לביתה וסייע לשאוב כספי שוחד מעד המדינה שמואל דכנר לאורך השנים, בהיקף של מאות אלפי שקלים, כשהיא שותפה מלאה לפשע.

"הנאשמת פעלה בבוגדנות, משנטלה כספים לעצמה ולבני ביתה עבור מיני שירותים לאורך השנים לבקשת עד המדינה", כתב השופט רוזן בגזר הדין. "הנאשמת, כמו נאשמים אחרים בתיק, פעלה מתוך חמדנות".

השופט רוזן התייחס לקלטות שמסרה זקן לחוקרי המשטרה ולנציגי הפרקליטות כדי לעגן עוד את התשתית הראייתית נגד אולמרט וציין כי הרשעתו בקבלת שוחד יצוקה ומבוססת שאינה צריכה עוד דבר וחצי דבר, כך שספק אם תרומתה מצדיקה את ההפחתה בעונש שזכתה לו.

עם זאת, השופט הבהיר כי העונש המוצע בהסדר אינו חורג ממתחם הסבירות ואימץ את הסדר הטיעון.

זקן תתייצב לריצוי עונש המאסר שנגזר עליה ב-1 בספטמבר 2014 בכלא נווה תרצה.

 

ת"פ 10291-01-12

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
153 | S:150