שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > נשיא העליון לשופטים שהושבעו: "שמכם הטוב הוא אחד הנכסים החשובים ביותר שלכם"

חדשות

נשיא העליון לשופטים שהושבעו: "שמכם הטוב הוא אחד הנכסים החשובים ביותר שלכם"
נשיא העליון לשופטים שהושבעו: "שמכם הטוב הוא אחד הנכסים החשובים ביותר שלכם"
25/03/2014, ליאור שדמי שפיצר

22 שופטים חדשים וארבעה רשמים בכירים הושבעו הבוקר בטקס שנערך בבית הנשיא. נשיא ביהמ"ש העליון אשר גרוניס: גם כשתצאו מאולם הדיונים לא תחדלו להיות שופטים. הגנו על היושרה המקצועית שלכם, הקפידו להוסיף וללמוד והיזהרו בכבודם של הסובבים אתכם – עורכי דין, עדים ועובדי בתי המשפט"

נשיא המדינה מינה הבוקר (ג') 22 שופטים חדשים וארבעה רשמים בכירים, בטקס השבעת שופטים שנערך בבית הנשיא במעמד שרת המשפטים ונשיא בית המשפט העליון. בטקס הושבעו 8 שופטים לבתי המשפט המחוזיים, 11 שופטים לבתי משפט השלום, 3 שופטים לבית המשפט לתעבורה וכן 4 רשמים בכירים. בטקס השתתפו גם נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס, ושרת המשפטים ציפי לבני .

הנשיא פרס פתח בגינוי חריף לפעולות "תג מחיר" וקרא למערכות אכיפת החוק בישראל למצות את הדין עם המבצעים: "בימים אלו אנו עדים לתופעות של חילול מקומות קדושים, פגיעה ברכוש ועקירת עצים על רקע לאומני. תופעות קשות אלו מכונות על ידי המבצעים תג מחיר, מושג השאוב מעולם המסחר. שמירה על ערכים מוסריים ופגיעה בשלטון החוק אינה עניין מסחרי. מערכות אכיפת החוק חייבות לטפל בתופעות מכוערות אלו בנחישות ובמלוא חומרת הדין. אסור לעלוב במורשת ישראל".

הנשיא פרס התייחס בדבריו גם לשביתה הקשה של עובדי משרד החוץ ואמר:" אני מבקש לנצל הזדמנות חשובה זו כדי לציין כי שביתת עובדי משרד החוץ גורמת דאגה גדולה למדינה, לתושביה, ליחסי החוץ ולעובדי המשרד כאחד, העושים מלאכה חיונית. אין אני בא להטיל אָשַם על אף לא  אחד מהצדדים המעורבים בסכסוך, אבל חובה ליישבו בהקדם. מזה כשבעה חודשים מתנהל הליך גישור בין ועד העובדים במשרד החוץ לבין משרד האוצר על ידי הנשיא בדימוס השופט סטיב אדלר. יצא לי לשרת במשרד החוץ והוא יקר לי מאוד. יצא לי גם לשרת במשרד האוצר והוא נחשב בעיני מאוד. הכרתי בתפקידי כנשיא את השופט סטיב אדלר, ולמדתי להוקיר את יושרו, את כוח שיפוטו. אני קורא לצדדים לתת אמון בשופט אדלר ולהסמיכו למצוא פתרון דחוף לסכסוך".

הנשיא פנה לשופטים החדשים, ברך אותם על מינויים ואמר: "אתם באים היום בצל קורתה של אחת המערכות המוערכות במרחב הציבורי של ישראל, כדי לאפשר לאזרחיה לנשום חירות, לעשות צדק ולרדוף שלום. יום מינויכם הוא חג אישי לכם ולמשפחותיכם, אך לא פחות מכך הוא מאורע חשוב למדינה כולה לרגל הצטרפות כוחות מובחרים למערכת מעולה. אני סומך את ידיי על בחירתכם ומעניק לכם את ברכת הדרך בשם כלל אזרחי המדינה. השכילו למתוח גשרים יציבים ומאוזנים בין התקדים לבין התרחיש, בין זכויות הפרט לאינטרס הציבורי, בין המתינות לבין הנחישות. אני מבקש לאחל לכם, לבני משפחותיכם ולכול עם ישראל חג פסח שמח".

שרת המשפטים, ציפי לבני נשאה דברים ואמרה: "אנחנו בעידן של הכל שקוף. זהו עידן השקיפות. אור השמש מחטא לא רק מחוץ לאולם אלא גם בתוכו. צריך לחבק את השקיפות, להבין את הצורך הציבורי בה ולא לפחד ממנה. שקיפות בונה אמון ציבורי. נבחרתם מתוך ציבור רחב לאחר מיון קפדני. יחד עם נשיא בית המשפט העליון, אנחנו בהחלט עובדים על  לשפר ולהיטיב את המועמדים לשפיטה. היום בו אתם נבחרים לשיפוט זהו היום הראשון שבו אתם נבחנים. אתם נבחנים על ידי עורך דין שמגיע למשפט, על ידי אזרח שמגיעים לייצג אותו ואתם נבחנים על ידי המוסדות השונים. אתם ממשיכים להבחן גם בחיי היום יום, בבית. אני רואה פה את המשפחות מתרגשות התרגשות עצומה. גם המשפחות נבחרות. כעת אתם ובני המשפחה מהווים דוגמה למה שאזרחי המדינה מצפים משופט.

נשיא בית המשפט העליון השופט אשר גרוניס אמר כי "על העוסקים במלאכה במקצוע השפיטה מוטלת אחריות רבה, שכן במקצוע מתערבבים הפרטי והמקצועי ומשפיעים האחד על השני. גם כשתצאו מאולם הדיונים לא תחדלו להיות שופטים. הציבור יזהה אתכם ככאלה – וחשוב מכך, עליכם לזהות את עצמכם ככאלה, בכל פעולה ופעולה שלכם. הגנו על היושרה המקצועית שלכם. הקפידו להוסיף וללמוד כל העת. היזהרו בכבודם של הסובבים אתכם: בעל הדין, עורכי הדין, עדים, עובדי בתי המשפט. שמכם הטוב הוא אחד הנכסים החשובים ביותר שלכם כשופטים. שמרו עליו מכל משמר".

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
153 | S:150