שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > כתב אישום: הזמר אייל גולן העלים מהציבור הכנסות ב-2.65 מיליון שקל

חדשות

כתב אישום: הזמר אייל גולן העלים מהציבור הכנסות ב-2.65 מיליון שקל
כתב אישום: הזמר אייל גולן העלים מהציבור הכנסות ב-2.65 מיליון שקל
20/10/2013, עו"ד אורי ישראל פז

כתב אישום חמור הוגש נגד הזמר אייל גולן ומנהלים בכירים בחברת ההפקות שבבעלותו 'ליאם הפקות' על שהעלימו הכנסות בגובה של כ-2.5 מיליון שקל מהופעות באירועים פרטיים ועל ספינות נופש, הגישו חשבוניות פיקטיביות בסך של כ-2.3 מיליון שקל כדי להקטין את תשלום המע"מ בו הם חייבים על עסקאות שלא התקיימו בפועל. ליאם הפקות בתגובה: "משוכנעים בצדקתו של אייל גולן ובטוחים כי נוכיח זאת בבית המשפט"

רשות המסים ממשיכה לזנב בכוכבי הזמר הים-תיכוני ולאחר משה פרץ, מגיע תורו של הזמר אייל גולן: כתב אישום הוגש היום לבית משפט השלום בתל אביב, על ידי היחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס ברשות המסים, נגד הזמר אייל גולן וחברת ההפקות שבבעלותו 'ליאם הפקות' בע"מ' – ממנו עולה כי גולן ומנהלים בכירים בחברתו, העלימו הכנסות בגובה של כ-2.5 מיליון שקל מהופעות באירועים פרטיים ועל ספינות נופש, הגישו חשבוניות פיקטיביות בסך של כ-2.3 מיליון שקל כדי להקטין את תשלום המע"מ בו הם חייבים על עסקאות שלא התקיימו בפועל, וכן הגישו דו"חות כוזבים לרשות המסים.

אייל גולן, יחד עם מנהלים נוספים בחברה, גולן שרעבי ואריק בני משה, נעצרו בינואר 2011 בעקבות חקירה של מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים ופקיד שומה חקירות ירושלים, בחשד כי פעלו יחד בחברת ליאם הפקות בע"מ, המשמשת להפקת אירועים ולייצוג אמנים ובכללם לייצוגו והפקתו של הזמר אייל גולן, להעלים הכנסות מהופעותיו של גולן ולתעתע ברשויות המס.

מכתב האישום, שהוגש באמצעות עורכות הדין אסנת ברזילי (מנהלת היחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס) ושירן באדי, במהלך השנים 2007-2010 השמיטו הנאשמים מהדיווחים לרשויות המס הכנסות מהופעותיו של הזמר אייל גולן בספינות נופש המפליגות מחוץ לגבולות הארץ, וכן הכנסות שהתקבלו מאירועים פרטיים שונים בארץ, כאשר בגין חלק מההכנסות לא הוצאו חשבוניות מס כלל ולא דווח עליהן לרשויות, ובמקרים אחרים, חשבוניות המס שהוצאו לא שיקפו את התמורה המלאה שהתקבלה בפועל ולפיכך, ההכנסות דווחו בחסר ובכזב. על פי עובדות כתב האישום, סך ההכנסות שלא דווחו עומד על 2,652,038 שקל.

בנוסף, המעורבים הואשמו כי בין השנים 2008-2010 בכך שרכשו מעוסקים שונים (ביניהם: נועם לוי, אודי סלו וירון גונן) חשבוניות פיקטיביות, תמורת עמלה של 5%, באמצעותן דיווחו על הוצאות בסך של 2,317,983 שקל וניכו מס תשומות, מבלי שעמדה מאחוריהם כל עסקה ממשית.

מרשימת הטבלה שצורפה לכתב האישום, המפרטת את החשבוניות הפיקטיביות שהוצאו לחברת ליאם, עולה כי באחד המקרים סיפקו מירון גונן וחברת י.ג.ע.מ 10 חשבוניות פיקטיביות לחברת ליאם הפקות, בלי שביצעו לחברת ליאם כל עבודה בגינן או שירות. גם מאודי סלו וחברת אורין קנתה חברת ליאם שתי חשבוניות פיקטיביות שהוציאו ומכרו לה אודי סלו וחברת אורין בלי שביצעו כל עבודה בגינן או שירות. וגם מנועם לוי וחברת איתן עבודות עץ קנתה חברת ליאם, חשבונית פיקטיבית אחת, שהוציאו ומכרו לה בלי שנתנו לה שירות כלשהו.

מליאם הפקות נמסר בתגובה לפורטל חדשות תקדין כי "אנו משוכנעים בצדקתו של אייל גולן ובטוחים כי נוכיח זאת בבית המשפט" .

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
153 | S:150