שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > צמרת מערכת המשפט התכנסה הבוקר לסיעור מוחות נגד תופעת הסחבת

חדשות

צמרת מערכת המשפט התכנסה הבוקר לסיעור מוחות נגד תופעת הסחבת
צמרת מערכת המשפט התכנסה הבוקר לסיעור מוחות נגד תופעת הסחבת
13/10/2013, עו"ד אורי ישראל פז

הבוקר התכנסו בלשכת הנשיא אשר גרוניס כעשרה גורמים בכירים ביותר במערכת המשפט כדי לדון בייעול וקיצור הליכי המשפט. הכינוס ההיסטורי, שיזמה שרת המשפטים ציפי לבני, נועד לטפל בבעיית הסחבת הבלתי נלאית בבתי המשפט. המשתתפים דנים בביטול דחיית הדיונים כברירת מחדל, בהרחבת שעות פעילות בתי המשפט ודיונים רציפים מיום ליום

נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס ושרת המשפטים ציפי לבני מכנסים בשעה זו (א' 13.10.13) את בכירי מערכת המשפט לדיון בייעול וקיצור הליכי המשפט. הפגישה ההיסטורית נערכת בלשכת הנשיא גרוניס בבית המשפט העליון.

בפגישה משתתפים, בנוסף לשרת המשפטים ונשיא ביהמ"ש העליון, גם מנהל בתי המשפט השופט מיכאל שפיצר, מנכ"ל משרד המשפטים ד"ר גיא רוטקופף, פרקליט המדינה עו"ד משה לדור, הסניגור הציבורי הארצי ד"ר יואב ספיר, היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה ויינשטיין, נציב השב"ס אהרן פרנקו ומפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו.

הפגישה תעסוק בדרכים לייעל את המערכת המשפטית ולטפל בבעיית הסחבת. המשתתפים דנים בין היתר בביטול דחיית הדיונים כברירת מחדל, בהרחבת שעות פעילות בתי המשפט ודיונים רציפים מיום ליום. בסיומו של הכינוס ההיסטורי, צפויים ראשי מערכת המשפט ואכיפת החוק לצאת עם נוהל חדש שיורה לכפופים להם בבית המשפט, בפרקליטות, במשטרה ובסנגוריה הציבורית באילו דרכים שומה עליהם להפחית את המשך הסחבת הבלתי נלאית של ההליכים המשפטיים.

כפי שדווח בשבוע שעבר בפורטל חדשות תקדין, הנשיא גרוניס חשף בטקס השבעת השופטים החדשים בבית נשיא המדינה בירושלים, מחקר פנימי שערכה הנהלת בתי המשפט אשר חשף את העיכובים המשמעותיים בסיום הליכים משפטיים הנגרמים בשל דחיות דיונים סיסטמתית. הנשיא גרוניס התייחס בנאומו לעומס המוטל על שכמה של מערכת המשפט, והבהיר כי "גם כששורות השופטים מלאות, כמות התיקים גדולה עד מאוד".

הנשיא גרוניס סיפר כיצד "בשנים האחרונות נקטנו שורה של צעדים שמטרתם ייעול ההליכים והתמודדות עם עומס התיקים הרב. בשנת המשפט הנוכחית נשים דגש על יישום הרפורמות בהן הוחל בשנים האחרונות, ובמיוחד הפיילוט המוצלח הנוגע לשמיעת דיונים ברצף ומניעת דחיית דיונים אלא במקרים חריגים. מחקר פנימי שערכנו חשף את העיכובים המשמעותיים בסיום הליכים משפטיים הנגרמים בשל דחיות דיונים. הקפדה על הנהלים בעניין זה יתרמו לקיצור משך חיי תיקים במערכת, ובסופו של יום, לשיפור השירות המשפטי הניתן על ידינו".

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
153 | S:150