שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > H&O הורשעה בעבירות על חוקי העבודה ונקנסה בכ-90 אלף שקל

חדשות

H&O הורשעה בעבירות על חוקי העבודה ונקנסה בכ-90 אלף שקל
H&O הורשעה בעבירות על חוקי העבודה ונקנסה בכ-90 אלף שקל
17/09/2013, עו"ד אורי ישראל פז

בית הדין לעבודה בחיפה הרשיע את חברת אייץ'-אנד-או לאחר שמפקחי עבודה של משרד הכלכלה גילו במסגרת חקירה בסניף החברה בגרנד קניון בחיפה הפרות רבות על חוקי העבודה הסוציאליים, ביניהם: העסקת עובד ביום המנוחה השבועי שלו, העסקת עובדים בשעות נוספות מעבר למותר במספר מועדים, אי-תשלום גמול שעות נוספות לעובדים והעסקת עובדים ללא מתן הפסקה נדרשת בין יום עבודה למשנהו

במסגרת חקירה של האגף לאכיפת חוקי העבודה של משרד הכלכלה במחוז חיפה, שנערכה באפריל 2012 על ידי מפקחי העבודה איריס זפרני, אביב נגבי וגיל בילנקו, התגלו בסניף של רשת H&O (אייץ'-אנד-או), בגרנד קניון חיפה, הפרות רבות על חוקי העבודה הסוציאליים הכוללות העסקת עובד ביום המנוחה השבועי שלו, העסקת עובדים בשעות נוספות מעבר למותר במספר מועדים, אי-תשלום גמול שעות נוספות לעובדים במספר מועדים והעסקת עובדים ללא מתן הפסקה נדרשת בין יום עבודה למשנהו וזאת בניגוד להוראות חוק שעות עבודה ומנוחה.

נוכח הפרות אלו הגיש משרד הכלכלה, באמצעות עו"ד אסף תומר, כתב אישום לבית הדין לעבודה בחיפה. כתב האישום ייחס לחברת אייץ'-אנד-או עבירות פליליות של העסקת עובד ללא מתן מנוחה שבועית, העסקת עובדים בשעות נוספות מעבר למותר בחוק וללא ששולם להם גמול עבודה בשעות נוספות וכן העסקת עובדים ללא מתן הפסקה נדרשת בין יום עבודה למשנהו. 

בתום ההליכים המשפטיים בתיק, הרשיעה השופטת דלית גילה את חברת אייץ'-אנד-או במסגרת הסדר טיעון בביצוע כל העבירות נשוא כתב האישום וגזרה עליה קנס עונשי של 87,760 שקל וכן חייבה אותה לחתום על התחייבות להימנע מביצוע העבירות נשוא התיק למשך שלוש שנים, שאם לא כן תחויב לשלם סך של 269,200 שקל כעונש נוסף. 

מנהל אגף האכיפה, יחזקאל אופיר, מציין כי "גזר הדין מחזק את מדיניות האכיפה של אגף האכיפה למצות את הדין ולהחמיר את הענישה נגד מעסיקים מפרי חוק שבוחרים להעסיק את העובדים תוך פגיעה בתנאי העסקתם ותשלומי שכר נמוכים מהקבוע בחוק. אגף האכיפה ימשיך לאכוף את חוקי העבודה ביתר שאת במטרה להבטיח את השמירה על זכויות העובדים".

עוה"ד יובל אברהם, ממונה בכיר בתביעה, בירך על גישת בית הדין לעבודה שגזר על החברה קנס עונשי משמעותי והטיל התחייבות כספית גבוהה שתרתיע את הנאשמת מביצוע עבירות נוספות בעתיד ואמר כי "בכך מדגיש בית הדין את חשיבות השמירה על זכויות העובדים וחובותיו של המעסיק לנקוט בכל אמצעי הדרוש על מנת שזכויותיהם של עובדים לא יקופחו. פגיעה בזכויות בסיסיות של עובדים כגון העסקתם ללא מתן מנוחה שבועית, בשעות נוספות אסורות וללא תשלום לפי החוק, תוביל לנקיטה בהליכים. במקרים המתאימים, יובילו המעשים להרשעות פליליות ולהשתת עונשים חמורים". 

 

(שע"מ 37992-03-13)

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
152 | S:150