שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > אורנג' תפצה יחצ"ן ב-8,000 שקל על אובדן אנשי קשר בסלולרי שמסר לתיקון

חדשות

אורנג' תפצה יחצ"ן ב-8,000 שקל על אובדן אנשי קשר בסלולרי שמסר לתיקון
אורנג' תפצה יחצ"ן ב-8,000 שקל על אובדן אנשי קשר בסלולרי שמסר לתיקון
23/07/2013, עו"ד אנה נודל

הרשם הבכיר יגאל נמרודי חייב את פרטנר לפצות את היחצ"ן נדב מנשה נישרי על אובדן המידע בסלולרי שמסר לתיקון במעבדה, לאחר ששילם מדי חודש עבור שירותי גיבוי שהסתבר כי גיבה רק 250 מספרי טלפון בכרטיס ה-SIM

לקוח של חברת הסלולר אורנג' (פרטנר) תבע את החברה בשל אובדן מידע במכשיר הטלפון הסלולרי שלו, לאחר שהנייד הועבר לתיקון. התובע, נדב מנשה נישרי, היה מנוי של שירותי גיבוי Orange Forever ושילם בגינו כ-8.5 שקל מדי חודש בחודשו.

במהלך התיקון של הטלפון במעבדה של חברת אורנג' אבד המידע שהיה קיים במכשיר הסלולר, וכאשר נישרי ביקש לשחזר את המידע באמצעות שירות הגיבוי הסתבר לו כי גובתה רשימה חלקית בלבד של 250 מספרי טלפון שנשמרו בכרטיס ה-SIM.

פרטנר טענה כי שירותי הגיבוי שהתחייבה להעניק כללו גיבוי של 250 זיכרונות בכרטיס החכם בלבד, כאשר הגיבוי יבוצע רק לזיכרונות ראשיים. כלומר, אם לאיש הקשר שמור יותר מזיכרון אחד, יבוצע גיבוי למספר הראשי בלבד. 

נישרי, שעוסק בתחום יחסי הציבור, טען כי הוא ייחס חשיבות גדולה לגיבוי מספרי הטלפון במכשיר הנייד שבבעלותו ובשימושו. לטענתו, במהלך שנות עיסוקו בתחום יחסי ציבור הוא בנה לעצמו מאגר נרחב של קשרים עם אישים רבים הנמצאים בשורה הראשונה של עולם העסקים והתרבות בישראל. במהלך עדותו בבית המשפט סיפר נישרי כיצד "המכשיר הוא המשרד שלי, ולקחת את כל מה שהיה לי שם זה נזק אדיר".

בית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב קבע לאחרונה כי לנישרי נמסר "מידע חלקי בלבד על אופי שירות הגיבוי ומגבלות השירות", וחייב את חברת פרטנר לפצות אותו ב-7,500 שקל. בנוסף, החברה חויבה בתשלום הוצאות משפט בסך 500 שקל ואגרת בית משפט בסך 319 שקל.

"לאחר ששמעתי את עדותו של התובע ונתתי דעתי לעיסוקיו והתנהלותו, שוכנעתי כי התובע ייחס חשיבות מיוחדת לשמירה של הנתונים המצויים במכשיר הטלפון הנייד, נתונים שהיוו למעשה מאגר מידע המשמש אותו לניהול עסקיו", פסק הרשם הבכיר יגאל נמרודי. הרשם גם בחן את הפרסומים של פרטנר על שירות הגיבוי שלה, וציין כי בפרסום אין התייחסות לכך שהגיבוי הוא חלקי בלבד ואף נכתב כי השירות ניתן לכל המספרים שנשמרו בזיכרון כרטיס ה-SIM.

האם בשל ההנהלות שנחשפה בפרשה נסללה דרכו של התובע הייצוגי הבא נגד אורנג'? ימים יגידו.

 

(ת"ק 27516-10-11)

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
152 | S:150