שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > הביטוח הלאומי טרטר מנכ"ל חברה לתבוע זכות וחויב בהוצאות 2,500 שקל

חדשות

הביטוח הלאומי טרטר מנכ"ל חברה לתבוע זכות וחויב בהוצאות 2,500 שקל
הביטוח הלאומי טרטר מנכ"ל חברה לתבוע זכות וחויב בהוצאות 2,500 שקל
17/07/2013, עו"ד אנה נודל

השופט יוסף יוספי פסק כי מנכ"ל חברה שנפצע בתאונת אופנוע לאחר מפגש עם אחיו עוה"ד הוא נפגע בתאונת עבודה, משהוכח כי המפגש עם אחיו עסק בענייני עבודה

אבי פרוטיץ, מנכ"ל חברת "מודל הום מבנים" המתמחה בבניית מבנים ניידים, נפצע במהלך נסיעה בקטנוע. פרוטיץ טען שכמנהל החברה עליו לבצע נסיעות עבודה רבות, וגם הנסיעה הזו עסקה בענייני עבודה. הוא נפגש עם אחיו, עו"ד צפריר פרוטיץ, לטענתו בענייני עבודה ובתום הפגישה נסע לכיוון מפעל החברה שבו הוא עובד. הקטנוע החל להחליק בדרך, ופרוטיץ נאלץ להוריד רגל אחת מהקטנוע לכביש כדי למנוע את התהפכותו וכתוצאה מכך נחבל ברגלו.  

פרוטיץ פנה לאחר תאונת הדרכים בבקשה למוסד לביטוח הלאומי כדי שזה יכיר בה כתאונת עבודה, אבל פקיד התביעות במוסד דחה את התביעה בין היתר מכיוון שלא הוכח שהתאונה נגרמה תוך כדי ועקב העבודה.

נציגי הביטוח הלאומי טענו במהלך הדיונים בבית הדין לעבודה בבאר שבע כי המנכ"ל "נפגש עם אחיו ללא קשר לענייני החברה, אלא לעניינים אישיים. הוא לא סיפק הסבר המניח את הדעת בדבר סיבת קיום הפגישה דווקא בתל אביב בעוד משרדו של אחיו נמצא בקרית אונו ומשרדי החברה והמפעל מצויים באשדוד ובשדה עוזיהו".

אולם, בית הדין לענייני עבודה בבאר שבע דחה את טענות הביטוח הלאומי וקיבל את התביעה. השופט יוסף יוספי קבע שמדובר בתאונת עבודה וחייב את הביטוח הלאומי לשלם הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דינו של התובע בסך 2,500 שקלים.

בית הדין לעבודה קבע כי הפגישה אמנם נערכה בבית קפה, אולם השניים ישבו בפינה שקטה, ויכלו לקיים את הפגישה באורח יעיל. במהלך הפגישה עברו השניים על טיוטת חוזה שעמד להיחתם, המנכ"ל שאל שאלות וקיבל הסברים. "מטבע הדברים, מאחר ומדובר באחים, עולה האפשרות כי הפגישה נועדה לצרכים חברתיים משפחתיים", נכתב בהחלטת בית הדין. "דא עקא, התרשמנו כי עסקינן בפגישה עסקית לחלוטין, וכי השניים טרחו לעזוב את משרדיהם על מנת לדון בנושא עסקי".

השופט יוסף הוסיף עוד ש"התרשמנו כי עדות התובע מתארת דברים כהווייתם, וכי ניתן לקבוע ממצאים עובדתיים בהסתמך עליה. התובע העיד עדות אמיתית וכנה, והשיב באופן קולח על כל שאלה עליה נשאל, גם אם התשובה לא היתה נוחה עבורו".

בית הדין קבע כי גם עדותו של אחיו עורך הדין, עימו הוא נפגש לפני התאונה, היתה עדות מהימנה. מאחר שנקבע כי מדובר בתאונת עבודה, התובע רשאי לפנות כעת לוועדה הרפואית כדי שזו תקבע את אחוזי הנכות שלו.

 

(ב"ל 39724-01-04)

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
153 | S:150