שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > הכנ"ר לאי.די.בי: הגבילו כהונה מקבילה של דירקטורים בקבוצה ובחברות הבנות

חדשות

הכנ"ר לאי.די.בי: הגבילו כהונה מקבילה של דירקטורים בקבוצה ובחברות הבנות
הכנ"ר לאי.די.בי: הגבילו כהונה מקבילה של דירקטורים בקבוצה ובחברות הבנות
02/05/2013, עו"ד אנה נודל

כונס הנכסים הרשמי דורש מאי.די.בי לפעול לשיפור הממשל התאגידי ולמנוע מצב שבו דירקטורים מכהנים במקביל בחברה ובחברות האחרות בקונצרן, כגון שופרסל, סלקום וכלל ביטוח, מחשש לניגוד עניינים

כונס הנכסים הרשמי, פרופ' דוד האן, פנה אתמול (ד') לקבוצת אי.די.בי בדרישה להגביל את כהונתם של בכירים בקבוצה ביותר מחברה אחת. כיום ישנם דירקטורים המכהנים הן באי.די.בי אחזקות, הן באי.די.בי פיתוח והן בחלק מהחברות הבנות, כגון שופרסל, סלקום וכלל ביטוח.

בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה ביום שלישי האחרון למנות את עו"ד חגי אולמן לתפקיד משקיף בחברה, שיהיה כפוף לכונס הנכסים הרשמי. ממשרד המשפטים נמסר כי "בהמשך להחלטת בית המשפט, הנחה הכונס הרשמי את אולמן לפעול מול החברה לשיפור הממשל התאגידי בחברות השונות בקונצרן. לשם כך התבקשה החברה על ידי עו"ד אולמן לפרט כל קשר שיש לדירקטורים לקונצרן מלבד כהונתם כדירקטורים. הכונס הרשמי והמשקיף סבורים, כי לנוכח הצורך בבחינה עצמאית ושקולה של ענייניהן של החברות השונות בקונצרן אי.די.בי, לרבות זכויות הנושים של כל חברה, יש לפעול לצמצום הכהונה המקבילה של דירקטורים. לפיכך, התבקשה החברה עוד להציג את הצעדים שבכוונתה לנקוט לביצוע השינויים הנדרשים בהרכב דירקטוריון החברה או חברות אחרות בקונצרן, כך שדירקטורים המכהנים בדירקטוריון חברה אחת לא יכהנו במקביל גם בדירקטוריון חברה אחרת בקונצרן".

מאי.די.בי נמסר בתגובה כי "קבוצת אי.די.בי החלה ביישום החלטת בית המשפט מאתמול, והיא פועלת בנחישות על מנת להשלים את התהליך במלואו ובמהירות. במסגרת ההסדר עם נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות יבוצעו שינויים בממשל התאגידי, לרבות צמצום מספרם הכולל של הדירקטורים באי.די.בי אחזקות ובאי.די.בי פיתוח והגבלת מספר חברי הדירקטוריון המכהנים במקביל הן באי.די.בי אחזקות והן באי.די.בי פיתוח לשניים. כמו כן, הרכב הדירקטוריונים באי.די.בי אחזקות ובאי.די.בי פיתוח ישתנה, כך שבמקום שניים מהדירקטורים המכהנים כיום בדירקטוריונים אלה, ימונו שני דירקטורים בלתי תלויים. המשך התהליך יושלם בתיאום מלא עם בעלי התפקידים שמינה בית המשפט ובהתחשב בעמדתם".

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
151 | S:150