שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > החל משפטו של אביגדור ליברמן

חדשות

החל משפטו של אביגדור ליברמן
החל משפטו של אביגדור ליברמן
17/02/2013, עו"ד אנה נודל

לאחר חקירה של יותר מעשר שנים, נפתח היום ההליך המשפטי נגד ליברמן בהקראת כתב האישום שבו הוא במרמה והפרת אמונים בפרשת מינוי שגריר ישראל בלטביה

לאחר חקירה של למעלה מעשר שנים, נפתח הבוקר (א') בבית משפט השלום בירושלים משפטו של אביגדור ליברמן בהקראת כתב האישום בפני הרכב של שלושה שופטים – חגית מאק-קלמנוביץ, יצחק שמעוני ואיתן קורנהאוזר.

ליברמן מואשם בעבירות מרמה והפרת אמונים בעניין הכוונה למנות את זאב בן-אריה לשגריר ישראל בלטביה. בן אריה שימש כשגריר ישראל בבלארוס ובמסגרת תפקידו התבקש לסייע באחת החקירות נגד ליברמן. לפי כתב האישום, בן אריה העביר את המידע על הבקשה ומסר לליברמן את שם החברה ופרטי חשבון בנק שהמדינה ביקשה לקבל פרטים אודותיהם.

בכתב האישום נכתב כי ליברמן "היה מודע לכך שבן אריה פעל כאמור, בעת כהונתו הרמה כשגריר, בניגוד לחובותיו וללא סמכות. הנאשם היה גם מודע לכך שבפועלו כאמור, הפר בן אריה באורח חמור את חובות האמון שחלו עליו במסגרת טיפולו בבקשת מדינת ישראל לביצוע בקשה לעזרה משפטית, שנועדה להישמר חסויה בפני כל, ובראש ובראשונה בפני מושא החקירה".

לאחר שליברמן מונה לשר החוץ, הוא הציע לבן אריה לכהן כיועץ המטה המדיני של שר החוץ. לאחר מינויו לתפקיד זה, הגיש בן אריה את מועמדותו לתפקיד שגריר ישראל בלטביה. לפי כתב האישום, ליברמן קידם את בחירתו של בן אריה לתפקיד, ולצורך כך זימן לחדרו את דני איילון שהיה סגנו ועמד בראש ועדת המינויים, ואמר לו שיש למנות את בן אריה לתפקיד השגריר בלטביה, בהיותו המועמד המתאים ביותר.

בכתב האישום נטען כי המינוי לתפקיד יועץ במטה המדיני של שר החוץ ולתפקיד שגריר לטביה "היה משום הענקת גמול למי שביצע עבורו מעשים חמורים, או שהדברים עלולים היו להיראות כהענקת גמול אסורה כאמור. כל זאת עשה הנאשם בהיותו נתון בניגוד עניינים חמור בין חובותיו לציבור כשר החוץ המופקד על שירות החוץ של המדינה, לבין תחושת מחויבותו האישית ומכל מקום נכונותו לפעול לטובתו של בן אריה, אשר פעל עבורו בפרשת מסירת המידע הסודי".    

נגד ליברמן יעיד סגנו היוצא, דני איילון שכיהן בראש ועדת המינוי במשרד החוץ. איילון הודח על ידי ליברמן מרשימת הליכוד ביתנו לפני הבחירות.

ליברמן מיוצג על ידי עורכי הדין יעקב וינרוט, גיורא אדרת ונתי שמחוני. את המדינה מייצגים עורכי הדין מיכל סיבל-דראל וערן זלר מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
152 | S:150