שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > בעלי חברה מהצפון חשודים בהגשת תביעת פיצויים כוזבת בעקבות מלחמת לבנון השנייה

חדשות

בעלי חברה מהצפון חשודים בהגשת תביעת פיצויים כוזבת בעקבות מלחמת לבנון השנייה
בעלי חברה מהצפון חשודים בהגשת תביעת פיצויים כוזבת בעקבות מלחמת לבנון השנייה
19/12/2012, עו"ד אנה נודל

בעלי חברת שמירה וניקיון חשודים שקיבלו במרמה פיצוי של יותר מ-3 מיליון שקל בגין תשלום שכר לעובדים שנעדרו בשל המלחמה, כאשר תביעתם כללה עובדים שלא עבדו בחברה, עובדים שלא נעדרו ועובדים שלא שולם להם שכר

בעלים ומנהלים של חברת שמירה וניקיון מאזור הצפון חשודים בהגשת תביעה כוזבת לקרן הפיצויים בעקבות מלחמת לבנון השנייה. החשודים נעצרו ושוחררו אתמול בערבות. בית משפט השלום בתל אביב הטיל לבקשת החשודים צו איסור פרסום על פרטיהם המזהים.

בהתאם לחוק מס רכוש וקרן הפיצויים, חברה ששילמה במהלך מלחמת לבנון השנייה שכר לעובדיה שנעדרו מעבודתם עקב המצב הביטחוני, רשאית הייתה להגיש תביעת פיצויים ולדרוש החזר בגין השכר ששילמה לעובדיה. באוגוסט 2006 הגישה חברת השמירה והניקיון שתי תביעות, בגין חודשים יולי ואוגוסט, וקיבלה פיצויים בסכום של למעלה מ-3 מיליון שקל. בבדיקת התביעה על ידי עובדי מס רכוש וקרן הפיצויים עלה חשד להגשת תביעה כוזבת, בין השאר בעקבות תביעה לפיצויים של חברה נוספת של הבעלים.

מעדויות שנגבו מעובדי החברה עלה כי חלק מהעובדים לא נעדרו מהעבודה ובכל זאת החברה ביקשה פיצויים בגינם בטענה שנעדרו. חלק מהעובדים שבגינם נדרשו פיצויים לא עבדו כלל בחברה בתקופת המלחמה וחלק מהעובדים אכן נעדרו מעבודתם אך לא קיבלו שכר בגין ימי היעדרותם.

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
152 | S:150