שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > עובדי פילת ישראל מבקשים פירוק; פילת מבקשת להשלים מו"מ למכירתה

חדשות

עובדי פילת ישראל מבקשים פירוק; פילת מבקשת להשלים מו"מ למכירתה
עובדי פילת ישראל מבקשים פירוק; פילת מבקשת להשלים מו"מ למכירתה
19/08/2012, עו"ד אנה נודל

העובדים טוענים לאי תשלום משכורות חודש יולי ואי ביצוע ההפרשות הסוציאליות ב-2.5 מיליון שקל; מבקשים עובדי פילת למנות מפרק זמני לחברה בטענה לחובות בסך 9 מיליון שקל

34 מתוך 110 עובדים של חברת פילת ישראל פנו ביום חמישי לבית המשפט המחוזי בבקשה למנות מפרק זמני לחברה. פילת ישראל, שהינה חברה בת של פילת גרופ, עוסקת באבחון ומיון עובדים.

לטענת העובדים, אין בקופת החברה די כספים כדי לשלם להם את משכורותיהם לחודשים יולי ואוגוסט. בנוסף טוענים העובדים כי החברה לא העבירה את ההפרשות הסוציאליות לקופות שלהם, למרות שהכספים נוכו משכרם.

בבקשתם טוענים העובדים כי החברה חייבת להם תשלומי שכר בסך 1.5 מיליון שקל. החוב בגין ההפרשות הסוציאליות שלא שולמו עומד על כמיליון שקל. להערכתם, סך החובות של החברה לנושים, לספקים ולעובדים עומד על כ-9 מיליון שקל. העובדים מבקשים למנות את עו"ד אמיר פלמר למפרק זמני של החברה.

אתמול (ש') העבירה פילת הודעה לבורסה לפיה היא מנהלת משא ומתן למכירת פילת ישראל לחברת משאבי אנוש היי קפיטל. במסגרת ההודעה נכתב כי באמצעות התמורה מהמכירה "עתידה החברה-הבת, בין היתר, לשלם את מלוא התשלומים לעובדיה לרבות הפרשות סוציאליות". החברה מתכוונת להגיש התנגדות לבקשת הפירוק ולבקש מבית המשפט לאפשר לה להמשיך במשא ומתן עם היי קפיטל.

עיתון "גלובס" פרסם כי העובדים טוענים כי מיד לאחר שהנהלת חברת פילת קיבלה את בקשות הפירוק שלהם, החלו בכירים בחברה  לאיים עליהם במטרה שיחזרו בהם מבקשת הפירוק.

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
151 | S:150