שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > צהוב מהבהב לדלק נדל"ן: צעד נוסף לקראת עסקת בקינגהאם גייט

חדשות

צהוב מהבהב לדלק נדל"ן: צעד נוסף לקראת עסקת בקינגהאם גייט
צהוב מהבהב לדלק נדל"ן: צעד נוסף לקראת עסקת בקינגהאם גייט
16/08/2012, עו"ד אנה נודל

דלק נדל"ן ביקשה מביהמ"ש באופן בהול לאשר את עסקת הענק בקינגהאם גייט בלונדון, שתניב לחברה 552 מיליון שקל שישמשו אותה להסדר החוב עם מחזיקי האג"ח

בעקבות בקשה דחופה של חברת דלק נדל"ן, סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, אישרה היום (ה') מהלך המקדם את עסקת הנדל"ן בקינגהאם גייט.

חברת דלק נדל"ן, אשר מחזיקה בבנייני משרדים במרכז לונדון באמצעות חברת הבת DGRE, מבקשת לפעול לשינוי ייעוד של הבניינים למגורים. להערכת החברה, אם המהלך יצליח הוא יניב לה 552 מיליון שקל. בדלק נדל"ן מתכננים להשתמש ברווחים מהעסקה להסדרת החובות למחזיקי האג"ח.

כדי לקדם את העסקה, DGRE, אשר מחזיקה כיום ב-70% מהנכס, צריכה לרכוש את יתרת האחזקה בו. רכישה זו תרוקן כמעט לחלוטין את קופת המזומנים של DGRE. החברה פנתה לבית המשפט בחודש יוני בבקשה לאשר את ביצוע העסקה. השופטת אלשיך הייתה בחופשה והשופטת דניה קרת-מאיר החליטה כי ניתן יהיה לבצע את העסקה רק לאחר גיבוש הסדר מפורט עם מחזיקי האג"ח.

החברה הגישה ביום שלישי האחרון בקשה דחופה לאשר את העסקה; בבקשתה נטען כי "היה ולא תאושר העסקה בתוך ימים ספורים, ולמעשה טרם סיום אסיפות הנושים, הרי שהגורמים הרלוונטיים באנגליה ימשכו את ידם מהשותפות עם החברה ולמעשה ייסתם הגולל על עסקת בקינגהם, על כל המשתמע מכך לעניין ההסדר עצמו". 
השופטת אלשיך ציינה בהחלטתה כי מדובר "בעסקה מורכבת, רבת משמעות מבחינה כספית, אשר מחד גיסא ייתכן ותזרים בעתיד רווחים משמעותיים, אולם מאידך גיסא יש בה סיכונים משמעותיים. זאת, לא רק לשיטת הנושים המתנגדים לאישור העסקה, אלא אף לשיטת דלק נדל"ן ומר תשובה עצמם". היא קבעה כי "האופציה הטובה ביותר למצבים שכאלה הינה להמתין עם אישור העסקה עד לאחר אסיפות הנושים".

הרשויות בלונדון יתנו רק בסוף השנה החלטה מקדמית בעניין הבקשה לשינויי ייעוד. חלק ממחזיקי האג"ח מתנגדים לעסקה מכיוון שמדובר בסיכון עסקי משמעותי שנעשה מכספם של הנושים. בתגובה לטענות אלה, ציינה אלשיך בהחלטתה כי "אותם כספים בקופת חברת הבת אינם אמורים ממילא להגיע לנושים בחברת האם במאת האחוזים, אלא הם כפופים לחובותיה ונושיה של חברת הבת תחילה, בהתאם לדין האנגלי. עם זאת, מדובר עדיין במקור אפשרי לתשלום לנושים שאין להתעלם ממנו".

אלשיך סירבה לאשר את כל העסקה, אך נתנה לחברה אישור להתקשר בהסכם עם השוכר, המבקש להתפנות מן הנכס. "האיום הקונקרטי היחיד שכללה הבקשה הדחופה הינו איומו של אותו שוכר לסגת מהסכמתו בעניין פינוי מוקדם אם לא תוכרע הבקשה בתוך ימים ספורים, ותחת זאת להשכיר את הנכס בשכירות משנה", כתבה אלשיך בהחלטה.

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
152 | S:150